Kutlu Doğum Haftası

Kutlu Doğum Haftası
Kutlu Doğum Haftası
- Muğla Valisi Çiçek: - "Toplum olarak huzuru başka yerde aramayalım. Dil, din, ırk, cinsiyet ayrımı gözetmeden hep birlikte yaşarsak o zaman İslam'ı tam anlamıyla yaşamış oluruz"

MUĞLA (AA) - Menteşe Anadolu İmam Hatip Lisesi tarafından Kutlu Doğum Haftası dolayısıyla program düzenlendi.

Okul bahçesinde düzenlenen programda öğretmenlerden Ali İhsan Dural'ın Kur'an-ı Kerim okumasının ardından, öğrenciler tarafından ilahiler seslendirildi.

Programda konuşan Muğla Valisi Amir Çiçek,  Muğla ve ilçelerinde müftülükler, imam hatip liseleri ve sivil toplum kuruluşları tarafından Kutlu Doğum Haftası'nın özgün bir şekilde kutlandığını söyledi.

Diyanet İşleri Başkanlığının bu yılki Kutlu Doğum Haftası'nın temasını "Hz. Muhammed ve birlikte yaşama ahlakı" olarak belirlediğine işaret eden Çiçek, "Toplum olarak huzuru başka yerde aramayalım. Dil, din, ırk, cinsiyet ayrımı gözetmeden hep birlikte yaşarsak o zaman İslam'ı tam anlamıyla yaşamış oluruz. İslamiyet'te ayrımcılık olmaz. Sevgi ve hoşgörü gibi değerlere sahip çıkarak yaşantımızı güzelleştirmeliyiz" dedi.

Vali Çiçek'in konuşmasının ardından İl Müftüsü Abdurrahman Koçak, dua etti.

Programa, Vali Çiçek'in yanı sıra Menteşe Kaymakamı Zeki Arslan, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Ali Akkuzu, Milli Eğitim Müdürü Tamer Kırbaş, öğretmenler, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.