Marketten hırsızlık güvenlik kamerasına yansıdı

Marketten hırsızlık güvenlik kamerasına yansıdı
Marketten hırsızlık güvenlik kamerasına yansıdı
- Bodrum'da, kar maskeli bir kişinin girdiği marketteki hırsızlık anı, iş yerinin güvenlik kameralarınca kaydedildi

MUĞLA (AA) - Bodrum'da, kar maskeli bir kişinin girdiği markette gerçekleştirdiği hırsızlık anı, yerinin güvenlik kameralarınca görüntülendi.

Cumhuriyet Mahallesi'nde sabah saatlerinde iş yerine gelen Onur Akın ve babası Ünal Akın, marketin camının açık olduğunu ve bazı bölümlerinin karıştırılmış olduğunu fark etmesi üzerine, güvenlik kameralarını inceledi. 

Görüntülerde bir kişinin markete girdiğini gören Akın, durumu polis ekiplerine bildirdi.

Olay yerinde inceleme yapan ekipler, şüphelinin yakalanması için çalışma başlattı.

Market sahibi Onur Akın, gazetecilere yaptığı açıklamada, olayın sabaha karşı meydana geldiğini belirterek, hırsızların marketin demir parmaklıklarını keserek içeriye girdiğini söyledi.

Zanlının yaklaşık 40 karton sigara ile kasadaki paraları aldığını dile getiren Akın, 6 bin lira civarında bir zararının olduğunu kaydetti.

Öte yandan, marketin güvenlik kameralarına yansıyan olayda, iş yerinin küçük penceresinden giren zanlının, ilk olarak sigara kartonlarını pencereden dışarıya attığı görülüyor.

Daha sonra bozuk paraları da çalarak, markette bir süre daha kalan şüphelinin, pencereden dışarıya çıkabilmek için uzun süre uğraştığı anlar güvenlik kameralarınca kaydedildi.