Marmaris sezonu dev kruvaziyerle kapattı

Marmaris sezonu dev kruvaziyerle kapattı
Marmaris sezonu dev kruvaziyerle kapattı
- Günübirlik gelen dev yolcu gemisi "Costa Fortuna", kış dönemi olduğu için sakin günler geçiren ilçeye hareketlilik kazandırdı - İlçeyi bu yıl ziyaret eden son kruvaziyer olan "Costa Fortuna"da çoğu İtalyan ve Fransız, bin 200 yolcu bulunuyor

MUĞLA (AA) - Muğla'nın turistik ilçesi Marmaris'te kruvaziyer sezonu "Costa Fortuna" isimli dev yolcu gemisiyle sona erdi. 

Yunanistan'ın Heraklion Limanı'ndan gelen ve ilçeyi ilk defa ziyaret eden dev kruvaziyer, Marmaris Limanı'nın büyük rıhtımına yanaştırıldı. Gemide, çoğu İtalyan ve Fransız yaklaşık bin 200 yolcu ve 941 personelin bulunduğu belirtildi. 

Gümrük işlemlerinin ardından gemiden ayrılan turistler, havanın güneşli olmasını fırsat bilerek Yatlimanı, Kordon ve Atatürk caddelerinde yürüyüş yaptı. Turistlerin bazıları deniz kenarındaki restoran ve kafeteryalarda zaman geçirirken, bazıları da ilçe merkezindeki Marmaris Kalesi gibi tarihi yerleri ziyaret etti. 

Yolcular, kış dönemi olduğu için sakin günler geçiren Marmaris Kapalı Çarşısı'na hareketlilik kazandırdı. Geminin geldiğini haber alan çok sayıda esnafın yeniden kepenlerini açtığı görüldü.  

Liman yetkilileri, 272 metre boyunda ve 35 metre genişliğindeki  "Costa Fortuna"nın ilçeyi 2015 sezonunda ziyaret eden son yolcu gemisi olduğunu söyledi.

"Costa" grubuna bağlı gemilerin uzun bir aradan sonra yeniden rotasını Marmaris'e çevirdiğine işaret eden yetkililer, gelecek sezon da bu gruba ait gemileri konuk etmek için girişimlerinin sürdüğünü ifade etti. 

Kruvaziyerin gece Marmaris'ten ayrılacağı öğrenildi.