Marmaris'in yöresel yemekleri ve kültürü tanıtılacak

Marmaris'in yöresel yemekleri ve kültürü tanıtılacak
Marmaris'in yöresel yemekleri ve kültürü tanıtılacak
- "Gastronomi ve Kültür Şenliğinde tur operatörlerinin temsilcisi ve rehberlere ilçenin yemekleri ve kültürü tanıtılacak

MUĞLA (AA) - Marmaris'in yöresel yemeklerini ve kültürünü tanıtmak amacıyla, "Gastronomi ve Kültür Şenliği" düzenlenecek. 

Marmaris Ticaret Odası (MTO) tarafından Marmaris  Esnaf ve Sanatkarlar Odası, Güney Ege Aşçılar Derneği ile Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesinin desteğiyle gerçekleştirilecek şenlikte, tur operatörlerinin temsilcisi ve rehberlere ilçenin yemekleri ve kültürü tanıtılacak. 

Şenlik hakkında gazetecilere bilgi veren MTO Başkanı Mehmet Baysal, Marmaris Bal Evi'ndeki etkinlikte davul zurnalarla karşılanacak konukların odun ateşinde pişecek Marmaris yemeklerinin lezzetini tadacağını, zeybeklerin gösterilerini izleyeceğini ve yöresel kültürün değişik örneklerini yakından göreceğini söyledi. 

Turizmde artık ülkelerin değil, tatil kentlerinin özelliklerinin öne çıktığına dikkati çeken Baysal, bundan dolayı Marmaris kültürü ile mutfağını tanıtmanın ilçe turizmine katkı sağlayacağına inandıklarını kaydetti. 

Marmaris'in kültürel ve mistik özelliklerini içeren markalaşma stratejilerini el birliği ile uygulamaları gerektiğini ifade eden Baysal,  "Gastronomi ve Kültür Şenliğimizin esas amacı bu. Turizmimizin sürdürülebilirliğini değerlerimizi ön plana çıkararak sağlamak istiyoruz" dedi. 

 "Marmaris Gastronomi ve Kültür Şenliği", Osmaniye Mahallesi'ndeki Marmaris Bal Evi'nde 5 Mayıs'ta 17.00 - 23.00 saatlerinde gerçekleştirilecek.