Marmaris'te CHP'lilerden esnaf odası başkanına protesto

Marmaris'te CHP'lilerden esnaf odası başkanına protesto
Marmaris'te CHP'lilerden esnaf odası başkanına protesto
- Aralarında CHP Muğla Milletvekili Demir'in de bulunduğu bir grup CHP'li, Marmaris Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Ayyıldız'ın kendilerine hakaret ettiği iddiasıyla oda binası önüne siyah çelenk bıraktı - Oda Başkanı Ayyıldız: - "CHP'lilerin üzerine alındığı cümleyi bana hakarette bulunan iki kişiye yönelik söyledim. Bu sözlerden CHP'liler alınmasın"

MUĞLA (AA) - Muğla'nın Marmaris ilçesinde bir grup CHP 'li, Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Şükrü Ayyıldız'ı kendilerine hakaret ettiği gerekçesiyle protesto etti.

Aralarında CHP Muğla Milletvekili Nurettin Demir'in de bulunduğu bir grup CHP'li, Kapalı Çarşı'da toplandı. Buradan Marmaris Esnaf ve Sanatlar Odası'na yürüyen gruptakiler, bina önüne siyah çelenk bıraktı.

Ayyıldız'ı alkışlarla protesto eden gruptakiler, açıklama yapmadan buradan ayrıldı.

-"Bu sözlerden CHP'liler alınmasın"

Ayyıldız da, düzenlediği basın toplantısında CHP'lilere hakaret etmediğini savundu.

Saldırıya uğrayan AK Parti 'li Marmaris Belediye Meclis Üyesi Hasan Şencan'ı ziyaret ettiği hastanenin acil servisi önünde hiçbir CHP'liyi görmediği için üzüldüğünü ifade eden Ayyıldız, Şencan'ın CHP gençlik kollarında hizmet verdiğini anımsattı.

Hastane ziyaretinde tepkisini yüksek sesle dile getirdiğini kaydeden Ayyıldız, şu değerlendirmelerde bulundu: 

"Yüksek sesle tepkimi 'CHP'li arkadaşlar nerede? Bu arkadaşımız yıllarca CHP'ye hizmet vermiş, neden burada değiller?' diyerek gösterdim. CHP'lilerin üzerine alındığı cümleyi ise hastane girişinde bana hakarette bulunan iki kişiye yönelik söyledim. Bu sözlerden CHP'liler alınmasın. Sözlerim, bu saldırıyı yapanlara ve bize hastane girişinde laf atanlaraydı."

-Suç duyurusunda da bulunmuşlardı

Şencan, geçen hafta uğradığı bıçaklı saldırıda yaralanmış, iki kişi tutuklanmıştı.

Olayın ardından, hastane önünde Ayyıldız'ın kendilerine hakaret ettiğini ileri süren, aralarında Marmaris Belediye Başkanı Ali Acar ve CHP İl Başkanı Mürsel Alban'ın da bulunduğu 65 CHP'li, Marmaris Cumhuriyet Savcılığına suç duyurusunda bulunmuştu.