Marmaris'te fırtına ve yağış

Marmaris'te fırtına ve yağış
Marmaris'te fırtına ve yağış
- İlçede saatteki hızı 60 kilometreyi bulan fırtına nedeniyle ABD bayraklı bir tekne karaya oturdu - Yağmur sularının getirdiği çamur nedeniyle denizin üzerinde kızıl bir tabaka oluştu, plajlar çöplerle kaplandı

MUĞLA (AA) - Muğla'nın Marmaris ilçesinde saatteki hızı 60 kilometreyi bulan fırtına ve yağış, yaşamı olumsuz etkiledi. 

İlçede gece saatlerinde başlayan şiddetli rüzgar ve yağış zaman zaman etkisini artırdı. Marmaris Meteoroloji Müdürlüğünden alınan bilgiye göre, ilçede rüzgarın hızı saatte 60 kilometreye kadar çıktı.

Fırtına nedeniyle Marmaris Körfezi'nde demirli ABD bayraklı 10 metre uzunluğundaki "Cuohatauri" isimli tekne kıyıya sürüklendi. Marmaris Halk Plajı'nda karaya oturan tekneyi kurtarmak için sahipleri ve vatandaşlar uzun süre uğraş verdi.

Yağmur sularıyla tepelerden gelen çamur, körfezin üstünde kızıl bir tabaka oluşturdu. Marmaris Halk Plajı ve Uzunyalı Sahili dalgaların getirdiği çöplerle kaplandı. 

Meteoroloji yetkilileri, ilçede şiddetli rüzgarın yarın öğle saatlerine kadar devam etmesinin beklendiğini belirtti. Saatteki hızının zaman zaman 75 kilometreyi bulması beklenen fırtına nedeniyle balıkçılara denize açılmamaları uyarısında bulunuldu.