Marmaris'te heyelan

Marmaris'te heyelan
Marmaris'te heyelan
-İlçede bir haftadır aralıklarla devam eden ve zaman zaman sağanak olarak etkili olan yağışların ardından heyelanlar meydana geldi

MUĞLA (AA) - Marmaris'te iki bölgede meydana gelen heyelan nedeniyle ulaşımda aksamalar yaşandı. 

Alınan bilgiye göre, ilçede bir haftadır aralıklarla devam eden ve zaman zaman sağanak şeklinde etkili olan yağışların ardından heyelanlar meydana geldi. Marmaris-Datça karayolunun Armutalan mevkisinde sabah saatlerinde meydana gelen heyelanda yola düşen toprak ve kayalar, Karayolları Şube Şefliği ekipleri tarafından temizlendi.

İkinci heyelan ise Marmaris-Muğla karayolunun Taşhan mevkisinde yaşandı. Yağış nedeniyle gevşeyen tepeden kopan tonlarca toprak yola yığıldı. Bu sırada yoldan araçların geçmemesi, olası bir yaralanma veya can kaybını önledi.

Sürücülerin haber vermesi üzerine bölgeye gelen Marmaris Bölge Trafik İstasyon Amirliği ekipleri, gerekli güvenlik önlemlerini alarak yolu trafiğe kapattı. Daha sonra ise Karayolları ekiplerinin, makineleri yardımıyla temizledikleri yolun bir şeridi trafiğe açıldı. Diğer şeritteki topraklar da kepçeyle kamyonlara doldurulmaya başlandı. Bir kaç saat içinde yolun diğer şeridinin de trafiğe açılacağı belirtildi.  


  ETİKETLER:

  haber

  ,

  Marmaris

  ,

  Sabah

  ,

  ,

  güvenlik

  ,

  zaman

  ,

  Datça

  ,

  muğla