Marmaris'te jet ski kazası: 2 yaralı

Marmaris'te jet ski kazası: 2 yaralı
Marmaris'te jet ski kazası: 2 yaralı
- Tekneye çarpan jet skideki tatilci ile 16 yaşındaki kızı yaralandı

MUĞLA (AA) - Muğla'nın Marmaris ilçesinde jet skinin tekneye çarpması sonucu, biri ağır 2 kişi yaralandı. 

Alınan bilgiye göre, ailesiyle tatil yapan Hakan Sürücü (41), İçmeler Mahallesi'ndeki bir su sporları istasyonundan kiraladığı jet skiye, kızı Ayperi Sürücü (16) ile binerek denize açıldı. Hakan Sürücü'nün (41) kullandığı jet ski, bir süre sonra gulet türü ahşap gezinti teknesine çarptı. 

Kazada yaralanan Sürücü ve kızı, vatandaşlar tarafından sahile çıkarıldı. 112 Acil Servis ekibinin yaptığı ilk müdahalenin ardından yaralılar, Ahu Hastanesi'ne kaldırıldı. Sürücü'nün durumunun ağır olduğu, kızının ise hayati tehlikesinin bulunmadığı öğrenildi. 

Olayın ardından gazetecilere açıklamalarda bulunan Marmaris Su Sporları Kooperatifi Başkanı Salih Tunç, kazayla ilgili kolluk kuvvetlerinin incelemelerini sürdürdüğünü söyledi. 

İlçe Sportif Kurulu'nun önceki yıllarda körfez trafiğinin yoğunluğu yüzünden su sporu parkurunun artırılmaması yönünde karar aldığına dikkati çeken Tunç, "Körfez içindeki bütün su sporları merkezleri bu kararı olumlu karşılamışlardı. Ancak maalesef 2014 yılında bu karara uyulmadı. Körfezin en dar olduğu noktada yeni su sporları istasyonlarına izin verildi. Bu durumun kazalara sebebiyet verebileceği uyarısında bulunmuştuk. 2 yıldır da orada birtakım kazalar yaşanıyor" dedi. 

 Tunç, sektör temsilcilerinin de görüşleri alınarak, su sporları faaliyetleriyle ilgili yönetmeliğin değiştirilmesi gerektiğini savundu.


  ETİKETLER:

  Marmaris

  ,

  Tatil

  ,

  ilçe

  ,

  sektör

  ,

  muğla