Marmaris'te öğrencilere tablet dağıtıldı

Marmaris'te öğrencilere tablet dağıtıldı
Marmaris'te öğrencilere tablet dağıtıldı
- Milletvekili Öztürk ve Kaymakam Yüksel, öğretmenlere ve öğrencilere tablet bilgisayar dağıttı

MUĞLA (AA) - Marmaris ilçesinde Fatih Projesi kapsamında Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencilerine ve öğretmenlerine tablet bilgisayar verildi. 

AK Parti Muğla Milletvekili Nihat Öztürk, Marmaris Kaymakamı Celalettin Yüksel ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Züleyha Aldoğan tablet dağıtım töreni öncesinde ilk olarak "3 Aralık Dünye Engelliler Günü" dolayısıyla okulun engelli sınıfını ziyaret etti.

Öztürk ve Yüksel, burada eğitim gören öğrencilerle bir süre sohbet etti. Öztürk ve beraberindekiler daha sonra öğretmenlere ve okulun 10. sınıf öğrencilerine 28 tablet bilgisayar dağıttı.

Burada konuşan Öztürk, projenin amacının çocukları teknoloji ile buluşturarak daha çok araştıran ve kendini geliştiren bir nesil yetiştirmek olduğunu söyledi. 

Şimdiki neslin şanslı olduğunu ifade eden Öztürk, "Bu sıralarda biz de oturduk. Kara tahtalara yazı yazmaya çalışırdık, hatta kendi tebeşirimizi kendimiz alırdık. Şu an okullarımızda kullanılan teknolojiyi hayal bile edemezdik. Sayın Cumhurbaşkanımız bu projeden bahsettiğinde bazıları buna karşı çıktılar. Bu teknolojiyi çocuklarımızla buluşturan Sayın Cumhurbaşkanımız, Başbakanımız ve Milli Eğitim Bakanımıza çok teşekkür ediyoruz" dedi. 

Öztürk, eğitim alanında yapılan yatırımlar sayesinde ülkenin emin adımlarla geleceğe yürümeye devam edeceğini vurguladı. 

Kaymakam Yüksel ise Fatih Projesi kapsamında bugüne kadar Marmaris'te öğrencilere 393, öğretmenlere de 157 tablet bilgisayar verildiğini kaydetti. 166 dersliğe akıllı tahta takıldığını anlatan Yüksel, lise öğrencilerinden başlayarak anasınıflarına kadar tablet bilgisayar dağıtımı gerçekleştirileceğini dile getirdi.