Marmaris'te terör protestosu

Marmaris'te terör protestosu
Marmaris'te terör protestosu
- Şehitler için saygı duruşunda bulunup, İstiklal Marşı'nı okuyan vatandaşlar, sloganlar atıp, büyük bir Türk bayrağı açtı

MUĞLA (AA) - Marmaris ilçesinde bir grup vatandaş, son günlerde artan terör olaylarını protesto etti.

Terör eylemlerine tepki göstermek için sosyal medya üzerinden örgütlenen yaklaşık 100 kişi, ellerinde Türk bayraklarıyla 19 Mayıs Gençlik Meydanı'nda toplandı. Şehitler için saygı duruşunda bulunup, İstiklal Marşı'nı okuyan vatandaşlar, "Şehitler ölmez vatan bölünmez", "Kahrolsun PKK " gibi sloganlar atıp, büyük bir Türk bayrağı açtı.

Grup adına basın açıklaması yapan Mert Kalakoğlu, son günlerde meydana gelen terör olaylarının tüm ülkeyi üzdüğünü söyledi. Her türlü ayrımcılığa karşı olduklarını belirten Kalakoğlu, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Ulu Önder  Atatürk 'ün biz gençlere emanet ettiği bu ülkede birçok etnik kökenden gelen vatan sevdalısı birlikte yaşamaktayız ve gerekirse bu vatan için her türlü fedakarlığı yapmaya hazırız. Ülkede yaşayan her dil, din, ırk ya da etnik kökenden gelen vatandaşımız bizim başımızın tacıdır. Ancak bu ülkenin suyunu içip, havasını soluyup üzerine nankörlük yapan, nankör ve soysuzlara tahammülümüz yoktur. Hayatını kaybeden şehitlerimize Allah'tan rahmet diliyor, kederli ailelerinin hepimizi kendi evlatları gibi görmelerini istiyoruz."

Grup basın açıklamasının ardından bir süre daha ellerindeki bayraklarla slogan attıktan sonra olaysız bir şekilde dağıldı.