Marmaris'teki belediye meclis üyesine bıçaklı saldırı

Marmaris'teki belediye meclis üyesine bıçaklı saldırı
Marmaris'teki belediye meclis üyesine bıçaklı saldırı
- AK Parti Muğla İl Başkanı Küreci: - "Muğla'da kim ne yaparsa yapsın barışın, birliğin ve beraberliğin sağlanması adına tüm gücümüzle çalışacağız"

MUĞLA (AA) - AK Parti Muğla İl Başkanı İhsan Küreci, partilerinin Marmaris Belediye Meclis Üyesi Hasan Şencan'ın bıçaklı saldırıya uğramasıyla ilgili, "Muğla'da kim ne yaparsa yapsın barışın, birliğin ve beraberliğin sağlanması adına tüm gücümüzle çalışacağız" dedi. 

Küreci ve beraberindeki AK Parti il yöneticileri, Şencan'ı tedavisinin devam ettiği özel hastanede ziyaret etti.

Ziyaret sonrasında gazetecilere açıklama yapan Küreci, meclis üyelerinin haince bir saldırıya uğradığını söyledi. 

Olayla ilgili emniyet ve adliyeden bilgi aldıklarını belirten Küreci, " Türkiye 'nin birçok yerinde yapılan haince saldırıların bir benzeri Marmaris'te de olmuş gibi gözüküyor ancak AK Parti olarak yine metanetimizi koruyacağız. Meclis Üyesi arkadaşımızı bıçaklayan kişileri kısa sürede yakalayan polisimize teşekkür ediyoruz" diye konuştu. 

 AK Parti teşkilatları olarak bu olayı sonuna kadar takip edeceklerini ifade eden Küreci, saldırıyı kimin yaptırdığının peşini bırakmayacaklarını belirterek, "Bu saatten sonra Marmaris'te bir tek kişinin burnu kanasa, ortalığı ayağa kaldıracağız. Çünkü burası Muğla. Burayı başka yerlerle karıştıranlar ayaklarını denk alsınlar. Muğla'da bu tür şeyler pek başımıza gelmiyor ancak bizi başka mecraya çekmeye çalışanlara da müsaade etmeyeceğimizi belirtmek istiyorum. Muğla'da kim ne yaparsa yapsın barışın, birliğin ve beraberliğin sağlanması adına tüm gücümüzle çalışacağız." 

Şencan'ın saldırıyı gerçekleştiren kişiler tarafından bir süredir takip edildiğine dair bilgi aldıklarını da aktaran Küreci, bundan dolayı olayın planlı bir saldırı olduğunu düşündüklerini sözlerine ekledi. 

- 2 zanlı tutuklandı

Öte yandan, saldırıdan sonra gözaltına alınan Emre S. (31) ve Mustafa D'nin (24) sorgularının ardından sevk edildikleri mahkemece tutuklandıkları öğrenildi. 

Armutalan Mahallesi'ndeki büfenin önünde oturan AK Parti Marmaris Belediye Meclis Üyesi Hasan Şencan, otomobilden inen 2 kişinin saldırısına uğramış, başına sert cisimle vurulan, bacaklarından bıçaklanan Şencan yaralanmıştı. 

Olayın ardından otomobille kaçan zanlılar, Gökova Kavşağı'nda polis tarafından yakalanmıştı.