Matematik öğretmeni ikinci kitabını çıkardı

Matematik öğretmeni ikinci kitabını çıkardı
Matematik öğretmeni ikinci kitabını çıkardı
- Muğla'da yaşayan matematik öğretmeni Bekir Cevizci'nin, ikinci kitabı "Neyname Mevlana" okuyucuyla buluştu

MUĞLA (AA) - Muğla'da matematik öğretmeni olarak görev yapan Bekir Cevizci'nin "Neyname Mevlana " adını verdiği ikinci kitabı yayınlandı.

Cevizci, kitap tanıtımında gazetecilere yaptığı açıklamada, 3 yıl önce basımı yapılan ilk eseri "Koksu" adlı hikaye kitabının büyük ilgi gördüğünü söyledi.

İkinci kitabı için farklı bir alanda ciddi bir eser hazırlamak için çalışma yürüttüğünü belirten Cevizci, şöyle konuştu:

"Mevlana, Mesnevi'sinin on sekiz beytinde duygularından ve insani özelliklerinden ipuçları veriyor. Yaşadığı sıkıntıları, sıradan insanlar ve dostlarıyla insani değerler kapsamında anlatıyor. Özellikle Mesnevi Şerif okumak isteyenlere ilk önce hazırladığım kitabı okumalarını tavsiye ediyorum."

Cevizci, resimler ve hatlarla zenginleştirilen kitabın kendi türünde yeni bir yaklaşımla ele alındığını belirtti.

Mevlana'yı mensubu olduğu tasavvuf kriterleri ile açıklamaya çalışan Cevizci, kitabında kültürel değerleri de ön planda tutuğunu belirtti.

Bekir Cevizci, üçüncü kitap çalışmasında ise Mevla'nın öğrencisi Muğla'nın değerlerinden Şahidi Hazretleri'ni konu alarak farklı bir çalışma yapmak istediğini dile getirdi.


  ETİKETLER:

  Mevlana

  ,

  kitap

  ,

  Matematik

  ,

  Hikaye

  ,

  muğla