Menteşe Belediyesi kış dönemi kursları tamamlandı

Menteşe Belediyesi kış dönemi kursları tamamlandı
Menteşe Belediyesi kış dönemi kursları tamamlandı
- Belediye tarafından 17 dalda açılan kurslara 906 kursiyer katıldı

MUĞLA (AA) - Menteşe Belediyesi tarafından açılan kış dönemi kursları tamamlandı.

Menteşe Belediyesi tarafından vatandaşlardan gelen talepler doğrultusunda 17 dalda açılan kurslara 906 kursiyer katıldı.

 Gazi Mustafa Kemal Atatürk Kültür Merkezinde kursiyerler tarafından hazırlanan yıl sonu sergisine Muğla Valisi Amir Çiçek, Muğla Vali Yardımcısı Fethi Özdemir, Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün, İl Jandarma Komutanı Halil Çelik, Menteşe Kaymakamı Zeki Arslan, Menteşe Belediye Başkanı Bahattin Gümüş, Emniyet Müdürü Hakan Çetinkaya ile kursiyerler ve vatandaşlar katıldı.

Açılışta konuşan Gürün, kursiyerlerin ortaya koydukları çalışmaların önemli olduğunu belirterek, "Kursiyerlerimizin eline, yüreğine sağlık. Sizleri tebrik ediyorum. Bu kurslar ile sergi açmanızın yanı sıra sosyalleşmede sağlanarak yeni dostluklar kuruluyor. Kursların açılmasında emeği geçen herkesi kutluyorum" dedi.

Menteşe Belediye Başkanı Bahattin Gümüş ise serginin bu yıl ikincisinin düzenlendiğine işaret ederek, şunları söyledi:

"Her yıl yüzlerce kursiyerimiz, Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğümüzdeki kurs hocalarımızdan aldıkları eğitimler ile sergi açıyorlar. Geleneksel hale gelen kurslarımızda bu yıl, 906 kursiyerimizin, ebru, ahşap boyama, nakış, oya, yağlı boyama ve cam boyama gibi 17 dalda eserleri sergileniyor. Her yıl artan bu katılım sevindirici. Temmuz ayında başlayacak yaz kurslarımıza da aynı şekilde katılım bekliyoruz. Bu anlamda her birinde el emeği, göz nuru olan sergimizde, emeği geçen kurs hocalarımızı ve kursiyerlerimizi tebrik ediyor, katılımlarınız için teşekkür ediyorum."

Konuşmaların ardından serginin açılışı gerçekleştirildi. Sergi, 3 gün açık kalacak.