Menteşe'de dereler temizleniyor

Menteşe'de dereler temizleniyor
Menteşe'de dereler temizleniyor
- MUSKİ ekipleri, yaz aylarında koku ve görüntü kirliliği oluşturan dere yataklarının temizlenmesi için çalışma başlattı

MUĞLA (AA) - Menteşe ilçesinde dere yataklarında temizlik çalışması yürütülüyor.

Muğla Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (MUSKİ) Genel Müdürlüğü ekipleri, Menteşe ilçesinde bulunan Kara Muğla Deresi'nde temizlik çalışması yaptı.

MUSKİ Genel Müdürü Baki Ülgen, yaz mevsiminde sıcaklıkla daha fazla hissedilen kokuların önüne geçmek için derelerde temizlik çalışması yaptıklarını söyledi.

Menteşe ilçesindeki bütün derelerin kısa süre içerisinde temizleneceğini belirten Ülgen, "Sert geçen kış mevsiminin ardından derelerin içinde kalan pislikler, koku ve görüntü kirliliği oluşturuyor. Aynı zamanda sivrisinek gibi haşerelerin üremesine ortam sağlıyor. Ekiplerimiz yoğun bir temizlik çalışması içinde" dedi.

Ülgen, kent genelinde hizmet alanlarının çok geniş olduğunu vurgulayarak, şöyle konuştu:

"MUSKİ olarak daha fazla mesai harcayıp, halkımızı mağdur etmeyeceğiz. Bizim tek gayemiz halkımıza kesintisiz temiz su sağlamak ve kanalizasyon sorunlarını doğaya ve canlılara zarar vermeden bertaraf etmektir. Ekiplerimiz her geçen gün konularında daha uzmanlaşıyor. Hedefimiz yüzde yüz halkımızın memnuniyeti. Bunu da başaracak güçteyiz."


  ETİKETLER:

  kış

  ,

  Büyükşehir

  ,

  kent

  ,

  hizmet

  ,

  koku

  ,

  muğla