Menteşe'de doğalgaz yangını tatbikatı

Menteşe'de doğalgaz yangını tatbikatı
Menteşe'de doğalgaz yangını tatbikatı
MUĞLA (AA) - Muğla Büyükşehir Belediyesi Menteşe İtfaiye Gurup Amirliğinde görevli itfaiye personeline doğalgaz yangını eğitimi verildi ve yangın...

MUĞLA (AA) - Muğla Büyükşehir Belediyesi Menteşe İtfaiye Gurup Amirliğinde görevli itfaiye personeline doğalgaz yangını eğitimi verildi ve yangın söndürme tatbikatı yapıldı.

Dağıtıcı firma yetkilisi Serdar Kaplanoğlu tarafından Gazi Mustafa Kemal Atatürk Kültür Merkezi bahçesinde düzenlenen eğitimde, yangın tatbikatı öncesi doğalgaz yangınları ve söndürme teknikleri hakkında bilgi verildi. Eğitimin ardından itfaiye personeli, doğalgaz yangın tatbikatı gerçekleştirdi.

Muğla Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanı Raşit Çöl, Muğla'da doğalgaz kullanımının başladığını söyledi.

İtfaiye teşkilatı olarak yaşanan süreçte olası doğalgaz yangınlarına karşı tedbir almaya devam ettiklerini anlatan Çöl, "Birincisi Yatağan ilçemizde gerçekleştirilen doğalgaz yangın eğitimini Menteşe ilçemizde de gerçekleştirdik. Doğalgaz dağıtım şirketi ile gerçekleştirilen eğitim programının ardından doğalgaz yangın tatbikatı düzenledik. Eğitim programlarımız ve tatbikatlarımız ilerleyen günlerde de sürecek" dedi.