Mermerciler Derneği Başkanı Çoban'dan Başkan Işık'a ziyaret

Mermerciler Derneği Başkanı Çoban'dan Başkan Işık'a ziyaret
Mermerciler Derneği Başkanı Çoban'dan Başkan Işık'a ziyaret
MUĞLA (AA) - Kalp krizi sonucunda yaşamını yitiren Abdullah Koçar'ın ardından Muğla Mermerciler Derneği Başkanlığı'na seçilen Mehmet Ali Çoban,...

MUĞLA (AA) -  Kalp krizi sonucunda yaşamını yitiren Abdullah Koçar'ın ardından Muğla Mermerciler Derneği Başkanlığı'na seçilen Mehmet Ali Çoban, Yatağan Belediye Başkanı Hasan Haşmet Işık'ı ziyaret etti.

Çoban, ziyarette yaptığı konuşmada, Abdullah Koçar döneminde Muğla Mermerciler Derneği'nde ikinci başkan olarak görev yaptığını söyledi.

Koçar'ın vefatıyla büyük üzüntü yaşadıklarını dile getiren Çoban, yeni yönetim olarak ilk hedeflerinin, Yatağan ve çevresinde bulunan mermer ocağı ve fabrikalarından çıkan atıkların dökülebileceği bir mermer atık sahası oluşturulması olduğunu bildirdi.

Yeni yönetimi kutlayan Belediye Başkanı Hasan Haşmet Işık ise Yatağan Belediyesinin uzun zamandır mermer atık sahası kurulması için çalışma yürüttüğünü hatırlattı.

Muğla Büyükşehir Belediyesi ve Yatağan Kaymakamlığı işbirliğiyle atık sahasının kurulması için yürütülen çalışmaların son zamanlarda hızlandırıldığını kaydeden Işık, "Kömür ocağının bulunduğu yerdeki bir yerin, atık sahası olarak kullanılması için çalışma yürütülüyor. Bunun yanı sıra eski kireç ocaklarının bulunduğu araziyi kime aitse satın alarak burayı, mermer atık sahasına döndürmek için çalışmalarımız sürüyor" diye konuştu.