Milas OSB'de sözleşme iptal edildi

Milas OSB'de sözleşme iptal edildi
Milas OSB'de sözleşme iptal edildi
- Milas Kaymakamı Fuat Gürel, Milas Organize Sanayi Bölgesi altyapı işini yürüten firmanın yükümlülüklerini yerine getirmemesi nedeniyle sözleşmesinin iptal edildiği bildirdi

MUĞLA (AA) - Milas Organize Sanayi Bölgesi altyapı işini yürüten firmanın yükümlülüklerini yerine getirmemesi nedeniyle sözleşmesinin tek taraflı olarak iptal edildiği bildirildi.

Milas Ticaret ve Sanayi Odası'nda yatırımcı firmaların temsilcileriyle bir araya gelen Kaymakam Fuat Gürel, yüklenici firmanın işi yüzde 7 seviyesinde bırakması nedeniyle sözleşmenin iptal edildiğini kaydetti.

Kırıkkale ve Samsun'un Havza ilçesindeki Organize Sanayi Bölgesi altyapı işlerini de yürüten yüklenicinin başka bir firmadan alacağını tahsil edememesi üzerine içine girdiği ekonomik krizin Milas Organize Sanayi Bölgesi'ni de etkilediğini kaydeden Gürel, "Biz mevzuat açısından haklı duruma düşmek adına, haklı durumda olmamız durumunda sizler adına yapmak için çok hassas gayretli bir çalışma içine girdik. Noter vasıtasıyla tebligatlar yapıldı. İşin bir an önce bitirilebilmesi adına ve programında bahsi geçen belli yüzdeler var onlara ulaşılması adına ama maalesef o yüzdelere de ulaşamadılar" diye konuştu.

Muğla Valisi Amir Çiçek ve Muğla Milletvekili Hasan Kökten'in Bilim , Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık ile görüşmelerinin ardından, yeniden ihale sürecine ilişkin olumlu bir hava ortaya çıktığını vurgulayan ve bunun muhtemelen 20 gün içinde gerçekleşeceğinin altını çizen Gürel, "Bizlerden kaynaklanmayan bir sebeple maalesef bu duruma geldik. Zaman olarak 30 Ekim itibarıyla bitmesi gereken ihale sürecimiz aksadı. Firmayla sözleşmeyi iptal ettik" dedi.

Gürel, ihale sürecinin beklendiği gibi gitmesi halinde işin yaklaşık 12 ay içinde tamamlanacağını, bu arada yeni ihale sürecine, öncekine dahil edilmeyen telekomünikasyon, elektrik ve atık su, parke döşeme ve 1 no'lu yol olarak bilinen Toprak Holding işletmesi yönünden girişi kamulaştırmasının da dahil edileceğini de kaydetti.