Milas'ta "su eylemi"

Milas'ta "su eylemi"
Milas'ta "su eylemi"
-Yaklaşık 2 aydır evlerine şebeke suyu verilmediği gerekçesiyle eylem yapan grup, damacana ve bidonlarla yol kapattı

MUĞLA (AA) - Milas'ta evlerine yaklaşık 2 aydır şebeke suyu verilmediğini öne süren vatandaşlar yol kapatma eylemi yaptı.

Meşelik Mahallesi'nde yaklaşık 150 evin bulunduğu Kuyucak mevkisinde toplanan grup, mahalle yolunu damacana ve bidonlarla kapattı. Jandarma ekiplerinin, yolu açmaları yönünde uyarıda bulunduğu eylemciler Milas Kaymakamı Fuat Gürel ile görüşmek istediklerini belirtti.

Kaymakam Gürel ile Milas  Belediye Başkan Yardımcıları Faik Karagöz ve Zeynep Mat, bölgeye giderek yolu kapatan grupla görüştü.

Grup adına konuşan Cuma Kaplan, 2 aydır Kuyucak mevkisinde yaklaşık 150 haneye su verilmediğini Muğla Büyükşehir Belediyesinde muhatap bulamadıklarını ve mağdur olduklarını söyledi.

Maddi imkanı bulunanların tankerlerle su getirdiğini anlatan Kaplan, "2 aydır belediyeden hiçbir yetkili bize inandırıcı bir yanıt vermiyor. 'Şebeke boruları kireçlendi, çalışılıyor' diye yanıt veriyorlar ama bakıldığında hiçbir çalışma yok. Kaymakam olarak siz bizim mağduriyetimizin giderilmesine yardımcı olun. Sizden söz almadan yolu açmayacağız" dedi.

Kaymakam Gürel de çalışmanın Muğla Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresince yürütüldüğünü bildirdi.

Önce geçici, kısa süre sonra da kalıcı bir çözüm bulunması için aracılık görevi yürüteceğini dile getiren Gürel, "Su kesintisinin yarım saati bile hayatı oldukça zorluyor. Sizi anlıyoruz. Taleplerinizi dinlemek ve aracılık etmek için buradayım. Bayramı susuz geçirmemeniz için gereken görüşmeleri yapacağız" diye konuştu.

Gürel'in konuşmasının ardından vatandaşlar, yolu açarak eylemi sonlandırdı.