Milletvekili genel seçimi

Milletvekili genel seçimi
Milletvekili genel seçimi
- Resmi olmayan sonuçlara göre Muğla'da AK Parti'den milletvekili seçilen Kökten: -"Milletimizin verdiği karara saygılıyız. Muğla'ya ve ülkemize hizmet için gece gündüz çalışacağız" - CHP Muğla Milletvekili Demir: - "Muğla geneline bakacak olursak oyumuzu artırdık. 2,53 gibi bir artış söz konusu. Tabii ki bu rakamlar değişebilir ama tatmin edici bir artış değil"

MUĞLA (AA) - Resmi olmayan sonuçlara göre Muğla'da AK Parti 'den milletvekili seçilen Hasan Kökten, "Milletimizin verdiği karara saygılıyız. Muğla'ya ve ülkemize hizmet için gece gündüz çalışacağız" dedi.

Kökten, AA muhabirine yaptığı açıklamada, partilerinin milletvekili adaylarının seçim çalışmalarını canla başla sürdürdüğünü söyledi.

Kesin olmayan sonuçlara göre, partilerinin Muğla'da 2 milletvekili çıkardığını bildiren Kökten, "Milletimizin verdiği karara saygılıyız. Muğla'ya ve ülkemize hizmet için gece gündüz çalışacağız. Sonuçlar Muğla'ya hayırlı olun" diye konuştu.

- CHP Milletvekili Demir

CHP Muğla Milletvekili Nurettin Demir ise Muğla'dan 4 milletvekili çıkarmayı beklediklerini fakat bunu gerçekleştiremediklerini kaydetti.

"Muğla geneline bakacak olursak oyumuzu artırdık. 2,53 gibi bir artış söz konusu. Tabii ki bu rakamlar değişebilir ama tatmin edici bir artış değil" diyen Demir, şöyle devam etti:

" Türkiye genelinde olduğu gibi Muğla'da da iktidar bütün imkanlarını kullandı. Türkiye demokrasisi çok risk altındaydı. Bir baskı dönemi vardı. Yoğun şekilde Türkiye'deki demokrasiyi rencide eden, hırpalayan bir seçim süreci yaşadık ama bence en önemlisi halkımız demokrasiye sahip çıktı, Türk demokrasisi kazandı."

Demir, bundan sonra bir koalisyon dönemi olacağını ifade ederek, "Koalisyonda da iyi bir hükümet çıkacağını umut ediyorum. Bugün AKP iktidarı kaybetmiştir, bu nedenle Türk demokrasisinin seçimlerden güçlenerek çıktığını düşünüyorum" değerlendirmesinde bulundu.

Demir, CHP'nin kentte kesin olmayan sonuçlara göre 6 milletvekilliğinden 3'ünü kazandığını ifade etti.