Milletvekili genel seçimi

Milletvekili genel seçimi
Milletvekili genel seçimi
- Muğla'da resmi olmayan sonuçlara göre, CHP 3, AK Parti 2, MHP de 1 milletvekili Meclis'e gönderecek - Bir önceki genel seçime göre partilerin Muğla milletvekili sayılarında değişme olmazken, CHP oy oranını korudu, MHP yükseltti, AK Parti ise düşüş yaşadı - CHP'de Ömer Süha Aldan ve Nurettin Demir, MHP'de de Mehmet Erdoğan üst üste ikinci kez Muğla'yı Meclis'te temsil etmeye hak kazandı - Daha önce 2 dönem milletvekilliği yapmış olan AK Parti birinci sıra adayı Hasan Özyer, üçüncü kez seçildi

MUĞLA (AA) - Muğla'da 25. Dönem Milletvekili Genel Seçimi resmi olmayan sonuçlarına göre  CHP  3, AK Parti  2, MHP  1 milletvekilliği kazandı. 

Muğla'da 2 bin 76 sandıkta 577 bin 467 kişi oy kullandı. Kullanılan oyların 566 bin 992'si geçerli sayıldı.

Seçimde CHP yüzde 45,48 ile birinci, AK Parti yüzde 26,63 ile ikinci, MHP de yüzde 18,79  ile üçüncü parti oldu. HDP ise yüzde 5,24'te kaldı. 

Muğla'da 2011 Genel Seçimleri'nde CHP yüzde 45,85, AK Parti yüzde 32,94, MHP ise 16,27 oy oranı almıştı. Buna göre Muğla'da CHP oy oranını korurken, MHP yükseltti, AK Parti'de ise düşüş yaşandı.

Bu sonuçlara göre CHP'den Akın Üstündağ, Ömer Süha Aldan ve Nurettin Demir, AK Parti'den Hasan Özyer ve Hasan Kökten, MHP'den ise Mehmet Erdoğan Muğla'yı Meclis'te temsil edecek. 

CHP'den Aldan ve Demir, MHP'den ise Erdoğan üst üste ikinci kez Muğla Milletvekili olarak Meclis'te bulunacak.

Daha önce 2 dönem milletvekilliği yapan Özyer ise AK Parti Milletvekili olarak üçüncü kez Meclis'te görev yapacak.