Milletvekili genel seçiminin ardından

Milletvekili genel seçiminin ardından
Milletvekili genel seçiminin ardından
- AK Parti İl Başkanı Küreci: -"Bizler milli iradeye saygı gösteren bir partiyiz. Muğla olarak milletvekili sayımızda bir değişim olmadı"

MUĞLA (AA) - AK Parti İl Başkanı İhsan Küreci, "Bizler Milli iradeye saygı gösteren bir partiyiz Muğla olarak Milletvekili sayımızda bir değişim olmadı" dedi.

Küreci, gazetecilere yaptığı açıklamada, 7 Haziran seçimlerinde 2 bin 76 sandıkta görev yapan sandık üyeleri, müşahitler,  teşkilat mensupları ve sandık başına giderek vatandaşlık görevini yerine getiren 573 bin 279 seçmene teşekkür etti.

Milletin kararının en üst düzeyde bulunduğunu, tüm siyasi partilerin de bu karara saygı duymak zorunda olduğunu vurgulayan Küreci, "2002 yılından bu yana tüm seçimlerde milli irade tecilli etmiş ve her seferinde milletimiz bizleri seçimlerden zaferle çıkarmıştır. 7 Haziran seçimlerinde de milletimiz AK Parti'ye teveccüh gösterip birinci parti olarak seçimlerden çıkmasını sağlamıştır" diye konuştu.

Seçimin ardından her partinin kendi değerlendirmesini yapacağını anlatan Küreci, "Bizler milli iradeye saygı gösteren bir partiyiz. Muğla olarak milletvekili sayımızda bir değişim olmadı" değerlendirmesinde bulundu.

Türkiye 'de istikrar ve huzur içinde yeni bir sivil anayasa hazırlanması konusunda bütün partilerin elini taşın altına koyması gerektiğini dile getiren Küreci, şunları söyledi:

"Özgürlükçü, insan onuruna dayalı, geleceğe ve istikbale bütün gençleri iyi şekilde hazırlayan 'yepyeni bir anayasa için harekete geçelim' diye çağrıda bulunuyoruz. Bundan böyle Muğla'da çalışmalarımıza her zaman olduğu gibi ara vermeden devam edeceğiz. Bizim sevdamız Muğla. Muğla için yapılması gereken tüm hizmetlerin biran önce gerçekleşmesi için iki milletvekilimiz ve teşkilatlarımız olarak çalışmaya devam edeceğiz."