Milletvekili genel seçiminin ardından

Milletvekili genel seçiminin ardından
Milletvekili genel seçiminin ardından
- CHP Muğla Milletvekili Üstündağ: - "CHP olarak yeni konumda hangi pozisyonda olursak olalım aklıselim, halkını düşünen, devletin sürekliliğini ön plana alan bir noktada olacağız"

MUĞLA (AA) -   CHP 'den Muğla milletvekili seçilen Akın Üstündağ, "CHP olarak yeni konumda hangi pozisyonda olursak olalım aklıselim, halkını düşünen, devletin sürekliliğini ön plana alan bir noktada olacağız" dedi.

Milletvekili genel seçiminin ardından, partisinin Milas İlçe Başkanlığını ziyaret eden Üstündağ, burada kutlamaları kabul etti. Üstündağ, yaptığı açıklamada, genel seçimde Muğla seçmeninin partilerini açık ara birinci yaptığını belirtti.

Seçimin son derece demokratik bir ortamda gerçekleştiğini ifade eden Üstündağ, Muğla seçmeninin CHP'nin tüm adaylarını kendi ilçelerinde birinci çıkardığını vurguladı.

 CHP'nin Muğla'da 2011 seçimlerine göre oyunu koruduğunu ve bir miktar artırdığını ifade eden Üstündağ, "Muğla CHP'nin kalesi olduğunu bir daha tüm dünyaya göstermiştir. Tüm hemşehrilerimize ve oyunu Muğla'da kullanarak bizlere destek veren tüm cumhuriyet sevdalılarımıza teşekkür ediyoruz" diye konuştu.

25. Dönem'de TBMM 'nin, toplumun beklentilerine karşılık vermesi gerektiğine işaret eden Üstündağ,  şunları söyledi:

"Özellikle de demokrasi ve özgürlüklerin geliştirilmesi önündeki engelleri kaldıran bir Meclis olması beklentisi yüksektir. Kuvvetler ayrılığı ilkesi çerçevesinde yasama, yürütme ve yargı organlarının birbirinden bağımsız olarak hareket edebilecek yapısal değişikliklerin yapılması, antidemokratik yasaların ortadan kaldırılması, temel ve hak ve özgürlüklerin geliştirilmesi gerekmektedir."

Milletvekillerinin dağılımına göre güçlü bir hükümet  oluşabileceğini savunan Üstündağ, istişareler ve değerlendirmeler açısından sürecin işleyeceğini kaydetti.

Seçmenin iradesi doğrultusunda ihtiyaç duyulan politikalar ortaya konulduğunda her kesimi kucaklayan bir halk iktidarının güçlü şekilde oluşabileceğini anlatan Üstündağ, "CHP olarak yeni konumda hangi pozisyonda olursak olalım, aklıselim, halkını düşünen, devletin sürekliliğini ön plana alan bir noktada olacağız" dedi.