Milletvekilini sevindiren eğitim

Milletvekilini sevindiren eğitim
Milletvekilini sevindiren eğitim
- AK Parti Muğla Milletvekili Nihat Öztürk, Dalaman'a 55 kilometre mesafede 700 metre rakımlı Gürleyik köyüne yaptığı ziyarette, köydeki ortaokulda oluşturulan müzik sınıfında öğrencilerin piyano ve müzik aletleriyle eğitim aldığını görünce sevincini gizleyemedi -Öztürk: -"Eğitimciler isterlerse en zor şeyleri başarabilirler. Yaşamlarını öğrencilerine adayan tüm öğretmenlerimize en içten saygılarımı sunuyorum"

MUĞLA (AA) - AK Parti Muğla Milletvekili Nihat Öztürk, Dalaman'ın Gürleyik köyünde vatandaşlarla biraraya geldi.

1 Kasım seçimlerinde verdikleri destek için vatandaşlara teşekkür eden Öztürk, Dalaman'a dönüş yolunda bulunan okulları da ziyaret etti.

Milletvekili Öztürk, köydeki ilk ve ortaokulu ziyaret ederek, bahçede yer alan halı sahada kız öğrencilerle futbol oynadı. Futbol oynayan kız öğrencilere malzeme desteği sağlanacağı müjdesini de veren Öztürk, "Kız öğrencilerimiz başta olmak üzere, sportif faaliyetlerde yer alan tüm çocuklarımıza destek olacağız" dedi.

Maç sonrasında Gürleyik Ortaokulu'ndan gelen piyano sesini takip ederek gittiği sınıfta okulun müzik öğretmeni tarafından öğrencilere piyano ve müzik aletleriyle eğitim verildiğini öğrenen Öztürk, şaşırdığını ve mutlu olduğunu ifade etti.

Öztürk, piyanoda bir melodiye eşlik ettikten sonra yaptığı açıklamada, şunları söyledi:

"Dalaman'a yaklaşık 55 kilometre mesafede köydeki okulun müzik öğretmeni Erşan Ergün başta olmak üzere, okulda böyle bir sınıfın oluşturulmasında emeği geçen herkesi tebrik ediyorum. Yaşadığım olay şunu gösteriyor. Eğitimciler isterlerse en zor şeyleri başarabilirler. Yaşamlarını öğrencilerine adayan tüm öğretmenlerimize en içten saygılarımı sunuyorum. Müzik eğitimi alan öğrencilerimize de her türlü desteği vermeye hazırım."