Milli Eğitim ile Ensar Vakfı arasında "Değerler Eğitimi" protokolü imzalandı

Milli Eğitim ile Ensar Vakfı arasında "Değerler Eğitimi" protokolü imzalandı
Milli Eğitim ile Ensar Vakfı arasında "Değerler Eğitimi" protokolü imzalandı
MUĞLA (AA) - Marmaris İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile Ensar Vakfı arasında "Değerler Eğitimi" protokolü imzalandı.İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünde...

MUĞLA (AA) - Marmaris İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile Ensar Vakfı arasında "Değerler Eğitimi" protokolü imzalandı.

İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünde düzenlenen törende protokole, Milli Eğitim Müdürü Zülayha Aldoğan ve Ensar Vakfı Marmaris Şubesi Başkanı Ahmet Turan Şahin imza attı. İşbirliği protokolü çerçevesinde, düzenlenecek organizasyonlarda uzmanlar, öğrenciler ile velilerine manevi ve kültürel değerler hakkında bilgi verecek.

Şubat ayında şair Arif Nihat Asya'yı anma etkinlikleri ile başlayacak eğitim programı kapsamında, Mehmet Akif Ersoy ile Necip Fazıl Kısakürek anılacak, Kutlu Doğum Haftası kutlanacak. Ayrıca 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nde kadın velilere eğitim semineri düzenlenecek.

Protokol hakkında gazetecilere bilgi veren Aldoğan,  "Tek hedefimiz ülkemizin aydınlık geleceği için mutlu ve sağlıklı gençler yetiştirmek. Söz konusu protokolün bu hedeflere katkı sağlayacağına inanıyorum" dedi. 

Aldoğan, Vakıf ile daha önce imzaladıkları protokol gereği verilen ulaşım, barınma ve etüt hizmetlerinin de devam edeceğini sözlerine ekledi.

Şahin ise daha iyi bir gelecek için öğrencilerin ve gençlerin her zaman destekçisi olmaya devam edeceklerini kaydetti.