Mina'daki izdiham

Mina'daki izdiham
Mina'daki izdiham
- Muğla'nın Fethiye ilçesinden kutsal topraklara giden ve Mina'da çıkan izdihamda kaybolan Türk hacılardan 72 yaşındaki Turgut Kuru'nun ailesi umutla gelecek haberi bekliyor - Oğlu Adil Kuru: - "Bir hastanede tedavi görüyor olabilir. Ancak babamın bilincinin yerinde olmadığını biliyorum. Bilinci yerinde olsaydı, muhakkak haber verirdi" - Kızı Hatice Balcı: - "Artık umutlarım tükendi. Babamın hacdan gelmesini beklerken dönmemesi çok acı. Şu an çok çaresiz bir durumdayız"

MUĞLA (AA) - Mina'da çıkan izdihamda kaybolan Türk Hacılardan 72 yaşındaki Turgut Kuru'nun Fethiye ilçesindeki ailesinin endişeli bekleyişi sürüyor.

Eldirek Mahallesi'nde yaşayan ve Dalaman 1. kafile 2. grup hacı adayı olarak 21 Ağustos 'ta kutsal topraklara giden Kuru'dan yaşanan izdiham sonrasında haber alınamıyor.

İlgili kurumlara başvuran aile , gözyaşları içinde Kuru'dan gelecek haberi bekliyor.

Kayıp hacının oğlu Adil Kuru, gazetecilere yaptığı açıklamada, babasıyla ilgili yaptıkları araştırmalarda ölü ya da yaralı olarak herhangi bir bir bilgi olmadığını söyledi.

Umutlarını kaybetmediklerini kaydeden Kuru, "Bir hastanede tedavi görüyor olabilir. Ancak babamın bilincinin yerinde olmadığını biliyorum. Bilinci yerinde olsaydı, muhakkak haber verirdi. Şu an telefonlara cevap vermediği için endişe ediyoruz" dedi.

Kuru, yetkililerle sürekli görüştüklerini ve "bir haber olduğunda ulaşacakları" cevabını aldığını dile getirdi.

- "Artık umutlarım tükendi"

Kızı Hatice Balcı da Kurban Bayramı'nın üçüncü gününde babasının oda arkadaşından gelen telefon ile babasının kayıp olduğunu öğrendiğini ifade etti.

Babasının hacca gittiği kafiledeki arkadaşlarıyla yaptıkları görüşmede nasıl kaybolduğuna ilişkin bir bilgi olmadığına değinen Balcı, şöyle konuştu:

"Artık umutlarım tükendi. Babamın hacdan gelmesini beklerken dönmemesi çok acı. Şu an çok çaresiz bir durumdayız. Yetkililerden bize yardımcı olmalarını istiyoruz. Gerekirse evimizi satalım ama biz babamıza ne olduğunu bilelim. 'Babanız öldü, orada gömdük' desinler bize biz de rahatlayalım. Elimiz kolumuz bağlı şekilde oturuyoruz. Oda arkadaşlarıyla görüşmesek kayıp olduğunu dahi bilmeyecektik." 

Kardeşi Vedat Kuru ise kardeşinin, kutsal topraklara gittiği kafilenin ülkeye döneceği zaman kayıp listesine alındığını vurguladı.

Kardeşinin izdihamda kalmasından endişe ettiklerini belirten Kuru, kardeşinin yaralı şekilde kaldırıldığı bir hastanede olabileceğini de sözlerine ekledi.

Fethiye Müftülüğü yetkilileri ise Mekke'de kurulan kriz masası ile görüşüldüğünü, Kuru'nun hastane, sağlık merkezleri ile otellerde arandığını ancak şu ana kadar bir ize rastlanılmadığını bildirdi.