Motosiklet: Türkiye Enduro Şampiyonası

Motosiklet: Türkiye Enduro Şampiyonası
Motosiklet: Türkiye Enduro Şampiyonası
- 6. Ayak Kenan Sofuoğlu Yarışı için Bodrum Arena Motosiklet Parkuru'ndaki çalışmalar sürüyor

MUĞLA (AA) - Türkiye Enduro Şampiyonası'nın, 7-8 Kasım tarihlerinde Bodrum'da gerçekleştirilecek 6. ayak yarışları için parkurda hazırlıklar sürüyor.  

Dünya şampiyonu milli sporcu Kenan Sofuoğlu adına Bodrum Arena Motosiklet Parkuru'nda düzenlenecek organizasyonla ilgili gazetecilere açıklama yapan Türkiye Motosiklet Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi Faysal Şefkatlioğlu, güzel bir parkur için uzun süredir çalıştıklarını belirtti.

Parkuru, süper enduro yarışlarının da yapılacağı şekilde hazırlandıklarını aktaran Şefkatlioğlu, "Önümüzdeki yıllarda da süper enduro yarışları olacak. İnşallah bir ayağını da Bodrum'da yapacağız. Hedefimiz Bodrum'da Avrupa ve dünya şampiyonası düzenlemek. Parkurlarımızı da buna göre hazırlıyoruz" diye konuştu. 

6. Ayak Kenan Sofuoğlu Yarışı adıyla düzenlenecek organizasyona yaklaşık 200 sporcunun katılacağını kaydeden Şefkatlioğlu, bu organizasyonun ardından 14-15 Kasım tarihlerinde aynı parkurda Türkiye ATV Şampiyonası'nın 4. ayağını gerçekleştireceklerini hatırlattı. 

Öte yandan 6. ayakta yarışacak bazı sporcular, parkurda antrenman yaptı.