Muğla itfaiyesine 9 yangına ilk müdahale aracı alındı

Muğla itfaiyesine 9 yangına ilk müdahale aracı alındı
Muğla itfaiyesine 9 yangına ilk müdahale aracı alındı
- Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı, bünyesine kattığı 9 yangına ilk müdahale aracını tanıttı

MUĞLA (AA) - Muğla  Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığına alınan 9 araç, düzenlenen törenle hizmete girdi.

Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün, İtfaiye Daire Başkanlığında gerçekleştirilen törende yaptığı konuşmada, Muğla'nın geniş bir coğrafyaya ve yüzde 68 orman varlığına sahip olduğunu söyledi.

Gürün, kentte yangın konusunda hassas olduklarını, yeni alınan ilk müdahale araçlarıyla yangınlarla daha hızlı ve etkin mücadele edeceklerini kaydetti.

Muğla'nın yangına karşı hassas bir coğrafyada olduğuna işaret eden Gürün, şöyle konuştu:

"Muğla, Büyükşehir Belediyesi olduğu andan itibaren itfaiye teşkilatımız çok kısa sürede bütün ilçelerde 38 noktada birimlerini kurmuş ve üzerine düşen vazifeleri başarıyla yapmıştır. Acil servis gibi 24 saat tetikte ve hazır bekleyen itfaiye teşkilatımıza teşekkür ediyorum. Muğla'da yaşayan insanları ve ormanlarımızı korumak ve kollamak görevimiz. Yeni alınan araçlarımız bütün Muğla'ya hayırlı olsun."

Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanı Raşit Çöl ise il genelinde insanların en sıkıntılı anlarında yanlarında olabilmek için hizmetlerini sürdürdüklerini, itfaiye teşkilatının modern araç gereçlerle donatılarak 24 saat görevde olduğunu bildirdi.