Muğla ve İzmir'deki insan kaçakçılığı operasyonu

Muğla ve İzmir'deki insan kaçakçılığı operasyonu
Muğla ve İzmir'deki insan kaçakçılığı operasyonu
- İzmir'den Muğla'nın Marmaris ilçesine getirilen kaçakları, bot ve teknelerle Yunan adalarına geçirdikleri iddiasıyla adliyeye sevk edilen 9 kişiden 7'si tutuklandı

MUĞLA (AA) - Muğla ve İzmir 'de düzenlenen operasyonlarda kaçakları yurtdışına çıkardıkları iddia edilen 9 şüpheliden 7'si tutuklandı.

Muğla Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şubesi ekiplerince İzmir ve Marmaris ilçesinde gözaltına alınan E.G.Y. (42), T.U. (25), E.D. (31), V.U. (35), F.Ç. (28), H.H. (34), M.A. (33), Y.A. (35) ve A.A. (36), ifade işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi.

Haklarında adli kontrol kararı verilen zanlılar, tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı. 

Savcılık, insan kaçakçılığının örgütlü gerçekleştirildiği iddiasıyla Marmaris Sulh Ceza Hakimliğine itirazda bulundu. İtirazı kabul eden mahkeme, zanlılar için yakalama kararı çıkardı.

İkinci kez gözaltına alınan T.U, A.A, E.D, V.U, Y.A, H.H. ve F.Ç, çıkarıldıkları mahkemece, " Suç işlemek amacıyla örgüt kurmak ve örgüt faaliyetleri kapsamında göçmen kaçakçılığı" suçlarından tutuklandı.

Muğla ve İzmir'de 25 Nisan'da gerçekleştirilen operasyonlarda gözaltına alınan zanlıların, İzmir'den çeşitli araçlarla ilçeye getirilen kaçakları, Söğüt ve Bozburun mahallelerindeki koylardan bot ve teknelerle Yunan adalarına geçirdikleri belirlenmişti.