Muğla'da 2 bin 548 kişiye doğum yardımı yapıldı

Muğla'da 2 bin 548 kişiye doğum yardımı yapıldı
Muğla'da 2 bin 548 kişiye doğum yardımı yapıldı
MUĞLA (AA) - Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Ali Akkuzu, Muğla'da 2 bin 548 aileye doğum yardımı yapıldığını bildirdi.Akkuzu, yazılı...

MUĞLA (AA) -  Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Ali Akkuzu, Muğla'da 2 bin 548 aileye doğum yardımı yapıldığını bildirdi.

Akkuzu, yazılı açıklamasında, doğum yardımının 15 Mayıs ve sonrasında gerçekleşen doğumlar için verildiğini, 15 Mayıs'tan önce doğmuş çocuklara doğum yardımı ödenmeyeceğini ancak sıralamaya dahil edileceğini belirtti.

Akkuzu, doğum yardımı ödemelerinin başvurusu kabul edilen kişilerin nüfus cüzdanları ile en yakın PTT şubesine gidip ödemelerini alabileceğini kaydetti.

Çocuğu olan ailelere birinci çocuğa 300, ikinci çocuğu 400, üçüncü ve sonraki çocuklara 600 lira tutarında doğum yardımı yapıldığını ifade eden Akkuzu, açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

" Kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan kişilerin başvuruları çalıştıkları kuruma, diğer çalışanların başvuruları Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğüne bağlı Menteşe ve Fethiye Sosyal Hizmet Merkezlerinden, ilçelerde ise Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarından yapılabilecek. Başvurular şahsen, iadeli ve taahhütlü posta veya kargo yoluyla da yapılabilecek. Bugüne kadar Muğla'da 2 bin 548 kişi doğum yardımından faydalandı."


  ETİKETLER:

  Kamu

  ,

  Fethiye

  ,

  Aile

  ,

  Posta

  ,

  lira

  ,

  sosyal

  ,

  kurum

  ,

  hizmet

  ,

  muğla

  ,

  nüfus