Muğla'da 2 milyon süs bitkisi üretildi

Muğla'da 2 milyon süs bitkisi üretildi
Muğla'da 2 milyon süs bitkisi üretildi
MUĞLA (AA) - Muğla Büyükşehir Belediyesi Tarımsal Hizmetler Dairesi Başkanlığı tarafından yürütülen "Alım Garantili Süs Bitkisi Projesi" kapsamında 2...

MUĞLA (AA) - Muğla Büyükşehir Belediyesi Tarımsal Hizmetler Dairesi Başkanlığı tarafından yürütülen "Alım Garantili Süs Bitkisi Projesi" kapsamında 2 milyon süs bitkisi yetiştirildiği bildirildi.

Muğla Büyükşehir Belediyesi Tarımsal Hizmetler Dairesi Başkanı Salih Tufan, gazetecilere yaptığı açıklamada, proje ile Muğla genelindeki üreticilerin desteklenerek alternatif tarım  ürünlerinin yetiştirilmesinin hedeflendiğini söyledi.

Alım Garantili Süs Bitkisi Projesi kapsamında bugüne kadar  2 milyon süs bitkisi üretildiğini belirten Tufan, projeye Bodrum , Milas, Fethiye, Köyceğiz, Dalaman ve Ortaca ilçelerindeki üreticilerin destek verdiğini kaydetti.

Üreticilerin yanında olmaya devam edeceklerini belirten Tufan, şöyle konuştu:

"Bu proje ile şehirlerde yaşayan insanların yeşile olan özlem ve ihtiyaçlarını karşılamaya çalışıyoruz. Muğla üreticisinin de süs bitkisi sektöründe söz sahibi olmasını hedefliyoruz. Muğla Büyükşehir Belediyemizin tüm teknik personeli ve imkanları ile bu süreçte üreticimizin yanında ve destekçisi olmaya devam edecek."