Muğla'da Afet Müdahale Planı Tatbikatı yapıldı

Muğla'da Afet Müdahale Planı Tatbikatı yapıldı
Muğla'da Afet Müdahale Planı Tatbikatı yapıldı
- Tatbikata Vali Amir Çiçek ve kamu kurumlarının müdürleri katıldı

MUĞLA (AA) - İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü tarafından Muğla Afet Müdahale Planı Tatbikatı gerçekleştirildi.

Yatırım İzleme ve Koordinasyon Başkanlığında 112 Acil Çağrı Merkezi Toplantı Salonu'ndaki tatbikata Muğla Valisi Amir Çiçek ile kamu kurum ve kuruluşlarının temsilcileri katıldı.

Tatbikat, 6,5 şiddetinde deprem canlandırılarak soru, cevap, takdim ve tartışma şeklinde yapıldı.

Planın uygulanabilirliğini artırmak, çözüm ortağı kurumlarda farkındalık oluşturmak, plandaki olması muhtemel çakışma ve eksiklikleri tespit edebilmek amacıyla yapılan tatbikatta konuşan Vali Çiçek, tatbikatlar başarılı olursa olası bir afet durumunda herkesin üzerine düşen görevi bileceğini kaydetti.

Muğla'nın da deprem bölgesi olduğunu hatırlatan Çiçek, "İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü ne kadar hazır olursa afet öncesinde gerekli tedbirleri alınır, afeti de mümkün olan en az düzeyde hasarla atlatmış oluruz. Planlarımız uygulanabilir olmalıdır. İlimiz birinci dereceden deprem bölgesi sayılır ve bizler bunu dikkate alarak gerekli tedbirleri almalıyız" dedi.

Afet sırasında yanlış bilgilendirme durumunu ele alarak halkı bilinçlendirme ve olası durumda panikten korumak için de bir şeyler düşünülmesi gerektiğini vurgulayan Çiçek, hayatta değişik planların ve alternatiflerin olması gerektiğini dile getirdi.


  ETİKETLER:

  Deprem

  ,

  Kamu

  ,

  Yatırım

  ,

  Çiçek

  ,

  afet

  ,

  kurum

  ,

  müdahale

  ,

  muğla