Muğla'da alım garantili süs bitkisi üretiliyor

Muğla'da alım garantili süs bitkisi üretiliyor
Muğla'da alım garantili süs bitkisi üretiliyor
- Muğla Büyükşehir Belediyesi tarafından bu yıl başlatılan "Alım Garantili Mevsimlik Süs Bitkisi Üretimi Projesi" kapsamında Beyobası üreticilerinin yetiştirdikleri çiçekler, Muğla'yı renklendiriyor

MUĞLA (AA) - Muğla'da "Alım Garantili Süs Bitkisi Projesi" kapsamında Köyceğiz ilçesinde üreticiler tarafından yetiştirilen süs bitkileri Muğla ve ilçelerini renklendiriyor.

Muğla Büyükşehir Belediyesi Tarımsal Hizmetler Dairesi Başkanlığı tarafından yürütülen "Alım Garantili Mevsimlik Süs Bitkisi Üretimi Projesi"nde, Köyceğiz ilçesi Beyobası Mahallesi'nde üretilen süs bitkileri alınarak ilçe belediyelere dağıtılıyor.

Üreticilerden temin edilen 1 milyon 670 bin süs bitkisinin Muğla ve ilçelerindeki park, kavşak ve refüjlerde dikimi sürüyor.

Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün, ilçe belediyeleri ile Muğla için projeler ürettiklerini söyledi.

Proje ile Muğla'da tarıma ve üreticiye destek verdiklerini belirten Gürün, "Köyceğiz Beyobası Tarımsal Kalkınma Kooperatifimizle imzaladığımız protokol ile üretimine başlanan mevsimlik süs bitkisi projesinde, kısa sürede Beyobası üreticilerimiz tarafından yaz sezonu üretimi olarak 1 milyon 670 bin süs bitkisi üretildi. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum" dedi.

Muğla Büyükşehir Belediyesi Tarımsal Hizmetler Dairesi Başkanı Salih Tufan ise yıllardır diğer illerden alınan mevsimlik süs bitkilerini Muğla'da üretmenin en büyük hayalleri olduğunu dile getirdi.

Proje ile Muğla tarımına yeni bir sektör kazandırdıklarına işaret eden Tufan, "Muğlalı üreticimizin kazanmasını sağlamak amacıyla bu projemizi başlattık. Pilot uygulama bölgesi olarak seçtiğimiz Beyobası'nda faaliyet gösteren Beyobası Tarımsal Kalkınma Kooperatifi ile imzaladığımız üretim protokolünün ardından hız kazanan üretim çalışmaları sonucu üretilen mevsimlik süs bitkisini Muğla'nın park ve yollarında görmenin gururunu yaşıyoruz" diye konuştu.