Muğla'da alım garantili süs bitkisi üretiliyor

Muğla'da alım garantili süs bitkisi üretiliyor
Muğla'da alım garantili süs bitkisi üretiliyor
- Muğla Büyükşehir Belediyesi tarafından bu yıl başlatılan "Alım Garantili Mevsimlik Süs Bitkisi Üretimi Projesi" kapsamında kışlık süs bitki de üretilecek

MUĞLA (AA) - Muğla'da "Alım Garantili Süs Bitkisi Projesi" kapsamında Köyceğiz ilçesinde üreticiler tarafından alım garantili kışlık süs bitkisi üretimi yapılacak.

Muğla Büyükşehir Belediyesi Tarımsal Hizmetler Dairesi Başkanı Salih Tufan, Köyceğiz Beyobası'nda mart ayında başlattığı Alım Garantili Mevsimlik Süs Bitkisi Üretimi Projesi'nin ikinci etabında kışlık süs bitkisi üretimi için çalışmalara başladıklarını söyledi.

Tufan, Tarımsal Hizmetler Dairesi Başkanlığı ve Köyceğiz Beyobası Tarımsal Kalkınma Kooperatifi ile başlatılan, ilçe belediyelerden ve vatandaşlardan büyük destek gören Alım Garantili Mevsimlik Süs Bitkisi üretimiyle 1 milyon 670 bin çiçek üretildiğini ve bu çiçeklerin Muğla genelinde park, yeşil alan, kavşak ve refüjlerde kullanılarak Muğla'yı renklendirdiğini kaydetti.

Alım Garantili Mevsimlik Süs Bitkisi üretiminden yüzde 90 verim alarak başarılı bir sezon geçirdiklerini belirten Tufan, "Alım Garantili Mevsimlik Süs Bitkisi Üretim Projemizde yaz sezonunu tamamlamış bulunmaktayız. Yılda iki kere yapılan mevsimlik süs bitkisi üretimlerinde şimdi de sıra kış sezonu bitki üretimlerimizde. Tarım sektörünü tekrar canlandırmak ve ilimize yeni alternatif ürünler kazandırmak amacıyla çıktığımız yolda ilk meyvelerimizi aldık" dedi.

Tufan, en büyük hedeflerinin tarım ve turizm dinamiklerinin birlikte yol aldığı Muğla'da dünyanın yükselen sektörü olan süs bitkileri sektörünün oluşması olduğunu dile getirdi