Muğla'da broşür dağıtan AK Partililere yapılan saldırı

Muğla'da broşür dağıtan AK Partililere yapılan saldırı
Muğla'da broşür dağıtan AK Partililere yapılan saldırı
- AK Parti İl Başkanı Küreci: - "Yarın Muğlalı vatandaşlarımız ve STK'larımız ile haklı tepkimizi en net şekilde barışın ve kardeşliğin özellikle de hanımlarımızın bir arada olduğu tepkimizi göstereceğiz"

MUĞLA (AA) - AK Parti Muğla İl Başkanı İhsan Küreci, partilerinin broşürlerini dağıtan iki genç kızın, sözlü saldırıya uğrayarak çalışmalarının engellenmesine ilişkin, "Yarın Muğlalı vatandaşlarımız ve STK'larımız ile haklı tepkimizi en net şekilde barışın ve kardeşliğin özellikle de hanımlarımızın bir arada olduğu tepkimizi göstereceğiz" dedi.

Küreci, AA muhabirine yaptığı açıklamada, yaşanan olayların sosyal medyada yayınlanmasıyla birlikte kısa sürede yayıldığını anlattı.

Olaya karışanları şiddetle kınadıklarını belirten Küreci, tüm vatandaşların ve siyasi partilerin broşür dağıtma özgürlüğünün olduğunu ifade etti.

Küreci, bununla ilgili demokratik tepkilerini yarın ortaya koyacaklarını dile getirerek, şöyle konuştu:

"Muğla, cumhuriyet kurulduğundan bu yana hep kardeşliğin hakim olduğu bir ildir. Muğlalı vatandaşlarımız, bu tür kötü niyetli marjinal gruplara hiç izin vermemiştir. Biz Muğla'da huzurumuzu bozan ve huzurumuzu bozacak kişilere bu güne kadar izin vermedik, bundan sonra da vermeyeceğiz. Yarın inşallah Muğlalı vatandaşlarımız ve STK'larımız ile demokratik haklı tepkimizi en net şekilde barışın ve kardeşliğin, özellikle de hanımlarımızın bir arada olduğu tepkimizi göstereceğiz."

- "Suç duyurusunda bulunacağız"

Konunun polise intikal ettiğini belirten Küreci,  AK Parti Muğla İl Başkanlığı olarak gün içerisinde Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulunacaklarını kaydetti.

AK Parti Muğla Milletvekili ve 1 Kasım seçimlerinde milletvekili adayı olan Hasan Özyer de demokrasi kültürüne inanmayan ve milli iradeye saygı duymayan bu anlayışı kınadığını söyledi.

Özyer, demokrasinin şenliği olan seçim çalışmalarına inanmayan, baskıcı düşünceyi hayata geçirmeye çalışanlara halkın sandıkta gerekli cevabı vereceğini dile getirerek, "Biz milli iradeye saygı duyuyoruz. Seçim çalışmalarının da dostça ve rekabet içerisinde geçmesini bekliyor ve bu anlayış ile çalışıyoruz. İnanıyorum ki, halkımız hür iradesi ile oyunu kullanacaktır" diye konuştu.

Muğla'da AK Parti'nin seçim kampanyasına ilişkin broşürleri dağıtan Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi öğrencisi iki kız, kendilerine "öğrenci kolektifleri" adını veren bir grubun sözlü saldırısına uğrayarak broşür dağıtmaları engellenmişti. Bu kişiler, olay anını çektikleri görüntüleri daha sonra sosyal paylaşım sitesindeki hesaplarından takipçileriyle paylaşmıştı.