Muğla'da deniz ve güneş keyfi

Muğla'da deniz ve güneş keyfi
Muğla'da deniz ve güneş keyfi
- Sıcak havayı fırsat bilenler ilkbaharda deniz keyfi yaptı

MUĞLA (AA) -  Hava sıcaklığının 24  derece ölçüldüğü Ula ilçesine bağlı sakin kent Akyaka Mahallesi'nde vatandaşlar sahile akın etti.

Yerli ve yabancı turistler hava sıcaklığının 24, deniz suyu sıcaklığının ise 17 derece ölçüldüğü Muğla'nın Ula ilçesindeki Akyaka, Akçapınar, Çınar ve Turnalı sahillerinde denize girdi. Sıcak havayı fırsat bilenler plajlarda güneşlendi bazıları ise ormanlık alanlarda piknik yapmayı tercih etti.

Antalya ve Pamukkale'den turlarla gelerek Gökova Körfezi'ne dökülen Kadın Azmağı Deresi'ne düzenlenen turlara katılan turistler ise teknelerle dereyi gezdi. Akçapınar sahilinde ise çok sayıda sporcu rüzgar sörfü yaparak denize girdi.

Fethiye'nin Ölüdeniz sahilinde deniz suyu sıcaklığı 20 derece ölçüldü. Turistler, Ölüdeniz'deki Belceğiz ve Kumburnu plajlarında denize girdi.

Macera sevenler ise Babadağ'ın bin 200 metre pistinden uçarak Ölüdeniz'in manzarasını izleme fırsatı buldu. Plajlarda güneşlenen vatandaşlar, yamaç paraşütçülerinin gökyüzündeki gösterisini izledi.