Muğla'da deniz ve güneş keyfi

Muğla'da deniz ve güneş keyfi
Muğla'da deniz ve güneş keyfi
- Türkiye'nin birçok bölgesinde kar yağışı ve soğuk hava etkili olurken Muğla'da sıcak havayı fırsat bilenler ilkbaharda deniz keyfi yaptı

MUĞLA (AA) - Yurdun birçok bölgesinde kar yağışı ve soğuk hava etkili olurken hava sıcaklığının 23  derece ölçüldüğü Ula ilçesine bağlı Akyaka Mahallesi'nde vatandaşlar denize girdi.

Yerli ve yabancı turistler hava sıcaklığının 23, deniz suyu sıcaklığının ise 18 derece ölçüldüğü Muğla'nın Ula ilçesindeki Akyaka, Akçapınar, Çınar ve Turnalı sahillerinde denize keyfi yaptı. Sıcak havayı fırsat bilerek plaja gelenler yürüyüş yaptı, top oynadı, bazıları ise ormanlık alanlarda piknik yapmayı tercih etti.

Akyaka'da arkadaşlarıyla denize giren üniversite öğrencisi Mahsun Özbey, birçok ilde soğuk hava etkili olurken Akyaka'da denize girdiklerini söyledi. Özbey, "Hava sıcaklığı burada 20 derecenin üzerinde. Hatta su dışarıdan daha sıcak. Arkadaşlarımla deniz keyfi yapıyorum. Biz gerçekten çok şanslıyız. Her yerde kar var, burada güneş ve deniz keyfi" dedi.

Manisa, Antalya ve Denizli'den otobüslerle gelen çok sayıda kişi Gökova Körfezi'ne dökülen Kadın Azmağı Deresi'ne düzenlenen turlara katılarak teknelerle dereyi gezdi.


  ETİKETLER:

  Antalya

  ,

  Kadın

  ,

  Fırsat

  ,

  Hava

  ,

  Güneş

  ,

  kar

  ,

  derece

  ,

  manisa

  ,

  muğla

  ,

  sıcak