Muğla'da evde bakım hizmeti

Muğla'da evde bakım hizmeti
Muğla'da evde bakım hizmeti
- Büyükşehir Belediyesi, evde bakım hizmeti çalışmaları çerçevesinde 6 bin 876 ihtiyaç sahibine hizmet verdi

MUĞLA (AA) - Muğla Büyükşehir Belediyesi Sağlık ve Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı, yaşlı, kimsesiz ve engelli vatandaşlara yönelik başlattığı evde bakım hizmeti çalışmaları çerçevesinde, il genelinde 4 bin 658 hanede toplam 6 bin 876 ihtiyaç sahibi vatandaşa hizmet verdi.

Büyükşehir Belediyesi Sağlık ve Sosyal Hizmetler Daire Başkanı Hacı Koç, yaptığı açıklamada, yaşlı, kimsesiz, yatağa bağımlı, engelli, yoksul ve bakıma muhtaç vatandaşların evde tıbbi bakımı, bakıcı eğitimi, kişisel hijyen, hastanın nakli, tıbbi ve diğer ihtiyaçlarının tespiti ve karşılanması için evde bakım hizmeti yürüttüklerini söyledi.

Evde bakım hizmeti çerçevesinde, hemşire, sağlık memuru, psikolog, sosyal hizmet uzmanı ve bakım görevlisi bulunduğunu belirten Hacı Koç, "Düzenlenen aylık değerlendirme ve bilgilendirme toplantısında ekiplerimiz mayıs ayında 314 haneyi ziyaret ederek bin 522 vatandaşa tıbbi müdahalede bulunarak,  217 hastanın da transfer işlemini gerçekleştirdi" dedi.

Sosyal Belediyecilik anlayışıyla ağustos ayında Menteşe ilçesinde başlayan ve 2015 yılı içerisinde Muğla geneline yayılan evde bakım hizmetleri ile çok sayıda ihtiyaç sahibi vatandaşa ulaşıldığını vurgulayan Koç, şunları ifade etti:

"Ekiplerimizin yürüttüğü özverili çalışmalar ile bugüne kadar 4 bin 658 haneyi ziyaret ettik ve 6 bin 876 vatandaşımıza tıbbi müdahalede bulunduk. Ekiplerimiz ayrıca 599 hasta transfer işlemi gerçekleştirdi. Muğla genelinde yürüttüğümüz evde bakım hizmetleri ve diğer sosyal yardımlar tüm hızıyla devam ediyor."