Muğla'da festival ve şölenlere "terör" iptali

Muğla'da festival ve şölenlere "terör" iptali
Muğla'da festival ve şölenlere "terör" iptali
- Muğla'da düzenlenecek festival programları ve şölenler, son dönemlerde yaşanan terör olayları nedeniyle iptal edildi

MUĞLA (AA) - Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün, son dönemlerde yaşanan terör olayları nedeniyle belediyenin düzenleyeceği tüm etkinliklerin iptal edildiğini bildirdi.

Gürün, yaptığı yazılı açıklamada, son dönemlerde yaşanan terör olayları yüzünden şehit haberlerinin artışının kendilerini derinden üzdüğünü belirtti. Ülkenin barışı ve huzuru için herkese sorumluluk düştüğünü kaydeden Gürün, bu nedenle bütün organizasyonları iptal ettiklerini ifade etti.

Gürün, açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

"Ülkemizde son günlerde yaşanan hain terör olayları ve saldırılarda birçok sivil vatandaşımızı, görevleri başında askerlerimizi ve polislerimizi kaybettik. Doğusundan batısına bir bütün olan, farklılıklarıyla barış ve huzur içinde yaşayan ülkemizde ne yazık ki izlenen yanlış politikalar ve ötekileştiren açıklamalar yüzünden masum vatandaşlarımız zarar görmekte, birçok şehrimizden her gün acı haberler almaktayız. Ülkemizde kalıcı bir barışın sağlanması, bütün vatandaşlarımızın huzurlu ve mutlu şekilde hayatlarını sürdürmesi için bütün kurumlara, siyasilere, vatandaşlarımıza sorumluk düşüyor. Muğla Büyükşehir Belediyesi olarak, 30 Ağustos Zafer Bayramı, 1 Eylül Dünya Barış Günü ve Uluslararası Zurna Festivali gibi özel günlerdeki etkinlikleri ve festivali iptal ettik. Ülkemizde yaşanan bütün acıları yürekten paylaşıyor, terör olaylarında kaybettiğimiz şehitlerimizi rahmet ve saygıyla anıyorum."