Muğla'da "Güçlü Anne Güçlü Türkiye" yürüyüşü

Muğla'da "Güçlü Anne Güçlü Türkiye" yürüyüşü
Muğla'da "Güçlü Anne Güçlü Türkiye" yürüyüşü
- Muğla AK Parti Kadın Kolları tarafından Anneler Günü dolayısıyla, "Güçlü Anne Güçlü Türkiye" yürüyüşü gerçekleştirildi

MUĞLA (AA) ? Muğla'nın Menteşe ilçesinde, AK Parti Kadın Kolları organizasyonu ile "Güçlü Anne Güçlü Türkiye " yürüyüşü yapıldı.

Uğur Mumcu Bulvarı'nda başlayan yürüyüş Sınırsızlık Meydanı'nda sona erdi. Yürüyüşte davul zurna ve müzik eşliğinde slogan atan kadınlar, ellerinde taşıdıkları "kuzeyle güneyi, doğuyla batıyı anne gücü birleştirir",  "güçlü kadın, güçlü Türkiye", "annelerimiz güçlü, yarınlarımız umutlu", "yeter ki anneler istesin, kavga da biter ayrım da", "annelik en sağlam güçtür" pankartları ve Türk bayrakları ile slogan atarak yürüdü. Yürüyüşe caddelerden geçen diğer kadınlar da destek verdi.

AK Parti Kadın Kolları Başkanı Armağan Erol, her annenin güçlü olduğunu, güçlü annenin de güçlü Türkiye demek olduğunu söyledi.

AK Parti'nin 12 yıllık iktidarı döneminde hep kucaklayıcı olduğunu ifade eden Erol, "Kadınımızı hiçbir ayrım gözetmeden destekledik. Ona hak ettiği kıymeti verdik. Her hamlemizde onları daha ileriye götürmesi gayesini taşıdık" dedi. 

Annelere en kıymetli varlıkları olan evlatları için daha iyi eğitim, daha iyi sağlık hizmeti, daha güvenli bir ülke verebilmek amacıyla durmadan çalıştıklarına belirten Erol, şöyle konuştu:

"30 yıl boyunca yüzleri gözyaşları ile ıslanmış anneleri teselli etmekten daha fazlasını yapmak istedik. Çözülemez, yapılamaz denilen meselelere eğildik. Bu ülke üzerinde, tarih boyunca kardeşçe yaşamış halklarımıza gelecekte de birlikte yaşama umudu verdik. Çözüm süreci sayesinde, doğulu batılı gençlerimiz dağlarda karşı karşıya değil, üniversite sıralarında bir araya geldiler. AK Parti olarak annelerimize verebileceğimiz daha büyük bir hediye olabilir mi ? Biliyorduk ki biz kadınlarımız için bunları yaptıkça bizi en çok onlar anlayacaklar, onlar destekleyecekler. Kurmak istediğimiz güçlü Türkiye hedefimizde bizimle mücadele edecekler."

Yürüyüşe, AK Parti İl Başkanı İhsan Küreci ile milletvekili adayları Elvan Göçer, Yelda Erol Gökcan ile çok sayıda kadın ve vatandaş katıldı.