Muğla'da iki mevsim

Muğla'da iki mevsim
Muğla'da iki mevsim
-Muğla'nın yüksek kesimlerinde kar yağışı etkili olurken, kent merkezi ve kıyı kesimlerde ise badem ağaçları çiçek açtı

MUĞLA (AA) -  Muğla'da vatandaşlar bir taraftan güneşin, bir taraftan ise karın keyfini çıkararak iki mevsimi bir arada yaşıyor.

"Yeryüzü cenneti" şeklinde tabir edilen Türkiye 'nin turizm cenneti Muğla'da bir günde iki mevsimi bir arada yaşamak mümkün.

Kent merkezine 15 kilometre mesafede bulunan Yılanlı mevkisinde kar kalınlığı 50 santimetreye ulaştı. 

Hava sıcaklığının sıfırın altında 4 dereceye kadar düştüğü Göktepe ve Yılanlı mevkilerinde kar yağışı nedeniyle belediye ekipleri tarafından kar kürüme çalışması yapılarak yolların ulaşıma açık tutulması sağlanıyor.

Kar yağışı nedeniyle kent merkezinden çok sayıda vatandaş bölgeye gelerek karda mangal yaptı. Çocuklar ise kardan adam yapıp kartopu oynadı.

Vatandaşların akın ettiği bölgede araçlar uzun kuyruk oluşturdu. Bazı vatandaşlar ise Muğla'da her yerde kar görmek mümkün olmadığı için, karın düştüğünü haber alınca Yılanlı'ya geldiklerini söyledi.

Bölgeye piknik yapmak için gelen çok sayıda vatandaş, yanlarında getirdikleri poşetlere kar doldurarak araçlarına yükledi.

Muğla'nın yüksek kesimlerinde kar yağışı etkili olurken, kente merkezi ve kıyı kesimlerde ise sıcak havanın etkisiyle bazı badem ağaçları çiçek açtı.

Bölgede yaşayanlar şubat ayında ağaçların çiçek açmasını şaşkınlıkla karşıladı.


  ETİKETLER:

  Türkiye

  ,

  haber

  ,

  Turizm

  ,

  Belediye

  ,

  Çiçek

  ,

  Hava

  ,

  kar

  ,

  kent

  ,

  muğla

  ,

  sıcak