Muğla'da iki mevsim bir arada yaşanıyor

Muğla'da iki mevsim bir arada yaşanıyor
Muğla'da iki mevsim bir arada yaşanıyor
- Muğla Akyaka'da bazı vatandaşlar sahilde yürüyüş yaparken, bazıları da kent merkezine 15 kilometre uzaklıktaki Yılanlı Dağı'nda karın keyfini çıkartıyor

MUĞLA (AA) - Muğla'da bazı vatandaşlar yüksek kesimlerde karın keyfini çıkartırken, bazıları da kıyı kesimlerde sahilde yürüyüş yaparak sıcak havanın keyfini yaşıyor.

Türkiye 'nin turizm cenneti Muğla'da bir günde iki mevsimi bir arada yaşamak mümkün. Kış mevsimi olmasına karşın Akyaka'da bazı vatandaşlar sahilde güneşlenirken bazıları da kent merkezine 15 kilometre uzaklıktaki Yılanlı Dağı'na giderek karın keyfini çıkartıyor.

Hava sıcaklığının sıfır dereceye kadar düştüğü Yılanlı Dağı'na giden vatandaşlar, mangal yaparak günü geçirdi. Çocuklar ise kardan adam yapıp kartopu oynadı. Çok sayıda vatandaşın ziyaret ettiği bölgede uzun araç kuyruğu oluştu. İlçelerden kar görmek için minibüslerle gelen vatandaşlar karda naylon üzerinde kayarak güzel bir gün geçirdi.

Adana'dan Muğla'ya gelen Ahmet Ulaş, AA muhabirine yaptığı açıklamada, ailesi ve torunlarıyla bölgede bulunduklarını söyledi. Adana'da uzun yıllardır kar görmediklerini belirten Ulaş, "Muğla'da da kar göreceğimizi tahmin etmemiştim ama kar yağmış. Ben de çocuklarım ve torunlarımla buraya gelerek kardan mangal yaptık. Güzel bir gün yaşadık. Muğla gerçekten Türkiye'nin en güzel köşesi. Burada kartopu oynarken Akyaka'da sahil kenarında insanlar denize girip yürüyüş yapabiliyor" dedi.

Hava sıcaklığının 16  derece ölçüldüğü Ula ilçesine bağlı "Sakin kent" Akyaka Mahallesi'nde ise sıcak havayı fırsat bilen vatandaşlar, sahilde yürüyüş yaptı. Gökova Körfezi'nin "Cennet köşesi" tabir edilen ve her mevsim mavi ile yeşilin bir arada olduğu Akyaka'da sıcak havayı fırsat bilen vatandaşlar piknik yaptı.

Kadın Azmağı Deresi'ne düzenlenen tekne turlarına katılan vatandaşlar su samurundan deniz kaplumbağasına onlarca hayvan türü ile farklı bitki türlerini görme fırsatı yakaladı.


  ETİKETLER:

  Türkiye

  ,

  Adana

  ,

  Turizm

  ,

  Mavi

  ,

  Kadın

  ,

  Fırsat

  ,

  Hava

  ,

  kış

  ,

  Cennet

  ,

  kar

  ,

  kent

  ,

  derece

  ,

  muğla

  ,

  sıcak