Muğla'da insan kaçakçılığı operasyonu

Muğla'da insan kaçakçılığı operasyonu
Muğla'da insan kaçakçılığı operasyonu
- Muğla ve Antalya'da düzenlenen operasyonlarda yasa dışı geçiş organizasyonlarına aracılık ettikleri iddia edilen 11 kişi yakalandı

MUĞLA (AA) - Muğla'da ve Antalya 'da düzenlenen eş zamanlı operasyonda, "insan kaçakçılığı" yaptıkları iddiasıyla 11 kişi gözaltına alındı.

Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık Suçlarıyla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, Muğla ve ilçelerinden yasa dışı geçiş faaliyetlerini organize ettikleri iddia edilen bir şebekeyi takibe aldı. 

Yapılan istihbarat  çalışmasında, İ.T, M.F. ve S.İ'nin, kaçakları Fethiye-Bodrum arasındaki koylardan teknelerle Yunan adalarına kaçırmak için oluşum içine girdikleri belirlendi.

Şebekenin kaçak geçişlerini Kalkan, Göcek, Dalyan, Hisarönü, Datça, Turgutreis, Güllük ve Didim koylarından gerçekleştirdiğini tespit eden ekipler, Bodrum, Fethiye, Dalaman ve Ortaca ilçesi ile Antalya'da eş zamanlı operasyon düzenledi.

Operasyonda 11 kişi gözaltına alındı. Şüphelilerin ifade işlemlerinin ardından "göçmen kaçakçılığı" suçlamasıyla adliyeye sevk edileceği öğrenildi.

Öte yandan, operasyonlarda yasa dışı yollardan yurtdışına çıkmaya hazırlanan 37 kaçak yakalandı. Kaçakların sevkinde kullanıldığı belirlenen 3 tekne de ele geçirildi.