Muğla'da kaçakları taşıyan teknenin batması

Muğla'da kaçakları taşıyan teknenin batması
Muğla'da kaçakları taşıyan teknenin batması
-Batan teknede olduğu belirlenen ve denizde aranan zanlının olaydan sonra kurtulduğu anlaşıldı - Polis ve jandarmanın ortak operasyonuyla gözaltına alınan zanlı, adliyeye sevk edildi

MUĞLA (AA) - Marmaris ilçesinden Yunan adasına geçmeye çalışırken tekneleri batan kaçaklardan 8'inin ölmesiyle ilgili 1 kişi gözaltına alındı. 

İlçe Jandarma Komutanlığı ekipleri olayın ardından, kaçakları para karşılığında Sömbeki (Simi) Adası'na geçirmeye çalışan organizatörlerin yakalanması için çalışma başlattı. Batan teknede olduğu belirlenen ve Sahil Güvenlik ekiplerince denizde aranan Fırat T'nin (26) olaydan sonra kurtulduğu anlaşıldı.

Marmaris Emniyet Müdürlüğü ve jandarma ekiplerinin ortaklaşa düzenlediği operasyonla zanlı, İçmeler Mahallesi'nde yakalandı. Fırat T, İlçe Jandarma Komutanlığındaki ifade işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi. 

Suçlamaları kabul etmeyen ve daha önceden hırsızlık ve uyuşturucu ticaretinden sabıka kaydının bulunduğu öğrenilen zanlının, kazadan nasıl kurtulduğunun araştırıldığı kaydedildi. Olayla ilgili oldukları öne sürülen 2 kişinin daha arandığı bildirildi. 

Bozburun Mahallesi'nden cumartesi günü sabah ayrılan ve 15 kişinin bulunduğu yaklaşık 7 metre uzunluğundaki ahşap tekne, iddiaya göre motor arızasının ardından Hisarönü Körfezi'nde batmıştı. Teknedeki, İran ve Irak uyruklu kaçaklardan 8'i hayatını kaybederken, 6'sı yaralı olarak kurtarılmıştı.