Muğla'da kaçakları taşıyan teknenin batması

Muğla'da kaçakları taşıyan teknenin batması
Muğla'da kaçakları taşıyan teknenin batması
- Marmaris ilçesinden yasa dışı yollarla Yunan adalarına geçmeye çalışırken tekneleri batan 8 kaçağın ölmesiyle ilgili 3 kişi gözaltına alındı

MUĞLA (AA) - Muğla'nın Marmaris ilçesinden yasa dışı yollarla Yunan adalarına geçmeye çalışırken tekneleri batan 8 kaçağın ölmesiyle ilgili 3 kişi yakalandı.

Muğla Jandarma Komutanlığı, 7 Şubat'ta Yunan adalarına geçmeye çalıştıkları sırada tekneleri batan 8 kaçağın ölümüyle ilgili organizatörleri yakalamak için özel ekip oluşturdu.

Yaklaşık 3 ay süren araştırma sonucu, daha önce gözaltına alınan organizatörlerin sıklıkla görüştükleri tespit edilen Mersin'de bulunan M.G, Sakarya'daki M.Ş. ve  İzmir 'deki M.G'nin yakalanması için çalışma başlatıldı. 

Jandarma ekipleri, söz konusu illerde belirlenen adreslere düzenlenen operasyonla zanlıları gözaltına aldı. İlçeye getirilen M.G, M.Ş. ve M.G, Marmaris Devlet Hastanesinde sağlık kontrolünden geçirildi.

Marmaris İlçe Jandarma Komutanlığındaki işlemleri süren zanlıların daha sonra adliyeye sevk edileceği belirtildi.

Bu arada zanlıların evlerinde yapılan aramada, insan kaçakçılığından kazanıldığı değerlendirilen para ile çeşitli planlar ele geçirildiği bildirildi. 

Marmaris açıklarında 7 Şubat'ta Yunanistan'ın Simi (Sömbeki) Adası'na geçmeye çalışan kaçakların teknesinin batması sonucu Irak ve İran uyruklu 8 kişi hayatını kaybetmiş, 6 kaçak yaralı kurtarılmış, 1 kişi de kaybolmuştu.