Muğla'da kaçakları taşıyan teknenin batması

Muğla'da kaçakları taşıyan teknenin batması
Muğla'da kaçakları taşıyan teknenin batması
- Marmaris ilçesinde tekneleri batan 8 kaçağın ölmesiyle ilgili gözaltına alınan 3 kişiden 2'si tutuklandı

MUĞLA (AA) - Muğla'nın Marmaris ilçesinden yasa dışı yollarla Yunan adalarına geçmeye çalışırken tekneleri batan 8 kaçağın ölmesiyle ilgili gözaltına alınan 3 kişiden 2'si tutuklandı.

Muğla Jandarma Komutanlığı ekiplerince, 7 Şubat'ta Yunan adalarına geçmeye çalıştıkları sırada tekneleri batan 8 kaçağın ölümüyle ilgili dün Mersin, Sakarya ve İzmir illerinde gözaltına alınan M.G, M.Ş. ve S.İ. ifade işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi.

Zanlılardan M.G. ve M.Ş, çıkarıldıkları mahkemece "göçmen kaçaklığı" suçundan tutuklandı. S.İ. ise tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

Marmaris açıklarında 7 Şubat'ta Yunanistan 'ın Simi (Sömbeki) Adası'na geçmeye çalışan kaçakların teknesinin batması sonucu Irak ve İran uyruklu 8 kişi hayatını kaybetmiş, 6 kaçak yaralı kurtarılmış, bir kişi de kaybolmuştu.

Yaklaşık 3 ay süren araştırma sonucu, daha önce gözaltına alınan organizatörlerin sıklıkla görüştükleri tespit edilen zanlılar, 3 ilde tespit edilen adreslerine düzenlenen operasyonlarla yakalanmıştı.