Muğla'da kar mesaisi

Muğla'da kar mesaisi
Muğla'da kar mesaisi
- Menteşe Yılanlı Dağı, Fethiye Seki Yaylası ve Köyceğiz Otmanlar'da kar yağışının etkili olması nedeniyle kapanan yollar, Muğla Büyükşehir Belediyesi ekipleri tarafından ulaşıma açıldı

MUĞLA (AA) - Muğla'da kar nedeniyle kapanan Menteşe Yılanlı Dağı, Fethiye Seki Yaylası ve Köyceğiz Otmanlar bölgesindeki yolların Büyükşehir Belediyesi ekipleri tarafından ulaşıma açıldığı bildirildi.

Muğla Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Dairesi Başkanı Hida Kılıç, gazetecilere yaptığı açıklamada, ekiplerin geçtiğimiz günlerde etkili olan kar yağışından vatandaşların olumsuz etkilenmemesi için yoğun çalışma yaptığını söyledi.

Kılıç, bölgede 24 saat çalışma sürdüren ekiplerin özellikle Menteşe Yılanlı Dağı, Fethiye Seki Yaylası ve Köyceğiz Otmanlar'da kar yağışının etkili olması nedeniyle kapanan yolları ulaşıma açarak vatandaşların güvenli şekilde seyahat etmelerini sağladıklarını dile getirdi.

Muğla'da hava koşullarının gerektirdiği şekilde kış lastiği ve zincir kullanmayarak zorlanan araç sahiplerine belediye ekiplerinin yardımcı olduğunu belirten Kılıç, "Ekiplerimiz gün boyunca mesai saati gözetmeksizin görev yerlerinden ayrılmadan gerekli alanlarda çalışmalarını sürdürdü. Kar yağışının etkili olduğu yerlerde yolların açık kalması ve vatandaşların daha güvenli seyahat etmeleri için çalışmalarımız aralıksız devam ediyor" dedi.