Muğla'da kıyı temizliği

Muğla'da kıyı temizliği
Muğla'da kıyı temizliği
- TEMA Vakfı Muğla Şubesi ile üniversite öğrencileri Gökova Körfezi'nde kıyı temizliği yaptı

MUĞLA (AA) -  Türkiye Erozyonla Mücadele, Ağaçlandırma ve Doğal Varlıkları Koruma Vakfı (TEMA) Muğla Şubesi üyeleri ve üniversite öğrencileri Gökova Körfezi'nde kıyı temizliği yaparak yarım ton çöp topladı.

TEMA üyeleri, Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Rekreasyon Topluluğu ve Sosyoloji Topluluğu üyeleri ile Gökova Körfezi kıyılarında ve Sedir Adası'nda karadan ulaşılamayan kıyılarda denizden tekneyle yaklaşarak çöp topladı.

 TEMA Vakfı İl Temsilcisi Yrd. Doç. Dr. Sergender Sezer, vatandaşların belediyeler tarafından belirlenen yerler dışına çöp atmamasını sağlamak, deniz, orman ve kıyı kirlenmesine dikkat çekerek kamuoyunda duyarlılığı arttırmak için etkinlik düzenlediklerini söyledi.

 Sezer, 30 kişi ile özellikle karadan ulaşılamayan kıyılardaki çöpleri topladıklarını belirterek, "Kıyıların temizliği için sadece Akyaka Tekneciler Kooperatifi'nden ve Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi'nden destek alabiliyoruz. Bundan sonraki çalışmalarımızda ise özellikle Büyükşehir Belediyesinden destek bekliyoruz" dedi.

Sezer, TEMA Vakfı olarak, yerel kuruluşlarla vatandaşın çevreye, denizlere ve ormanlara karşı duyarlılığını arttırmak için her türlü işbirliğine hazır olduklarını ancak belediyelerin bu işbirliğinden kaçınmasını anlamadıklarını savundu.