Muğla'da motorculardan terör protestosu

Muğla'da motorculardan terör protestosu
Muğla'da motorculardan terör protestosu
- Köyceğiz'de yaklaşık 300 motorcu, Türk bayraklarıyla ilçe merkezinde konvoy oluşturarak terör olaylarına tepki gösterdi

MUĞLA (AA) - Köyceğiz'de, yaklaşık 300 motorcu, son günlerde yaşanan terör olaylarını protesto etti.

Köyceğiz Belediyesi ve Ege Yolcu Dergisi'nin her yıl ortaklaşa düzenlediği Motosiklet Festivali'nin bu yıl dördüncüsü yapıldı. Festival etkinlikleri kapsamında yapılması planlanan şenlik ve konserler, ülke genelinde yaşanan terör olayları nedeniyle iptal edildi.

Festivalin son gününde Toparlar Mahallesi'ndeki kamp alanından grup halinde çıkan motosikletçiler, ilçe merkezi ve kordonda Türk bayraklarıyla konvoy oluşturdu.

Festival koordinatörü Nadir Şahin, gazetecilere yaptığı açıklamada, ülkede tırmanan terör olayları ve şehit haberlerinin herkesi yasa boğduğunu söyledi.

Yaşanan olaylar nedeniyle festival programındaki şenlik ve eğlenceleri iptal ettiklerini belirten Şahin, "İçimiz buruk ve alnımız dik bir şekilde etkinliğimizi kutluyoruz. Tüm motorcu kardeşlerime, uzaktan gelenlere çok teşekkür ediyorum" dedi.

- "Teröre karşı tepki sürüşü"

Etkinliğe katılımın düşük olduğunu, bunda terör olaylarının etkisinin bulunduğunu ifade eden Şahin, "İnşallah bu terör belasından kurtuluruz. Bizim buradaki sürüş amacımız vatanımıza, cumhuriyetimize, Atatürk devrimlerine sahip çıkmak. Ülkenin birlik beraberliğini savunmak. Bu nedenle teröre karşı bir tepki sürüşü yapıyoruz" diye konuştu.

Motosikletçiler, ilçe merkezindeki konvoylarının ardından kamp alanına döndü.


  ETİKETLER:

  Atatürk

  ,

  Ege

  ,

  şehit

  ,

  Protesto

  ,

  ilçe

  ,

  ülke

  ,

  Birlik

  ,

  Karşı

  ,

  muğla

  ,

  konvoy