Muğla'da öğrencilere eğitim seti dağıtıldı

Muğla'da öğrencilere eğitim seti dağıtıldı
Muğla'da öğrencilere eğitim seti dağıtıldı
MUĞLA (AA) - Orman Genel Müdürlüğü tarafından Köyceğiz ilçesinde eğitim gören öğrencilere eğitim desteği sağlandı.Orman Genel Müdürlüğü ve Birleşmiş...

MUĞLA (AA) - Orman Genel Müdürlüğü tarafından Köyceğiz ilçesinde eğitim gören öğrencilere eğitim desteği sağlandı.

Orman Genel Müdürlüğü ve Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı (UNDP) işbirliğinde hazırlanan Türkiye 'de Yüksek Koruma Değerine Sahip Akdeniz Ormanları Entegre Yönetim Projesi (GEF5) kapsamında Köyceğiz ilçesinde 4 ve 5. sınıf öğrencilerine eğitim seti dağıtıldı.

Köyceğiz Zeytinalanı İlkokulu'nda düzenlenen törene Muğla Valisi Amir Çiçek, Köyceğiz Kaymakamı Gürkan Demirkale, Muğla Orman Bölge Müdürü Mustafa Kara, Köyceğiz Belediye Başkanı Kamil Ceylan, daire amirleri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

Törende konuşan Vali Çiçek, çocuklara çevre bilincinin aşılanmasının çok önemli olduğunu söyledi.

Bölgede orman değerlerinin çok yüksek olduğuna değinen Çiçek, "Çocuklarımıza çevre sevgisini aşılayabilirsek verdiğimiz eğitim daha da yaşanabilir olur" dedi.

Muğla Orman Bölge Müdürü Mustafa Kara ise, projenin, biyolojik çeşitliliği koruma, arttırma, iyileştirme, çevresel değerlere önem vermenin yanında entegre orman yönetimini burada yaşayanlarla yapmayı hedeflediğini ifade etti.

Kara, çocuklara dağıtılan setle projenin amacına ulaşmasını temenni etti.