Muğla'da orman yangını

Muğla'da orman yangını
Muğla'da orman yangını
- Dalaman ilçesinde çıkan yangında 5 dönüm ormanlık alan zarar gördü - Dalaman Orman İşletme Şefi Oruç: - "Yangını kısa sürede kontrol altına almamızda en önemli etken köylülerin erken müdahalesidir"

MUĞLA (AA) - Dalaman ilçesinde çıkan orman yangını söndürüldü. 

Karacaağaç Mahallesi Yonmacı mevkisindeki ormanlık alanda henüz belirlenemeyen nedenle yangın çıktı. Yangını gören köylüler evlerinden getirdikleri tırmık ve zirai ilaçlama makineleriyle yangına ilk müdahaleyi yaptı. Yaklaşık 5 dönüm ormanlık alanın zarar gördüğü yangın, Dalaman Orman İşletme Şefliği ekiplerinin de müdahalesiyle kısa sürede söndürüldü. 

Dalaman Orman İşletme Şefi Mehmet Oruç, gazetecilere yaptığı açıklamada, yangına ilk müdahaleyi köylülerin yaptığını söyledi.  Yangına 25 orman işçisi ve 5 arazöz ile müdahale edildiğini ifade eden Oruç, şunları kaydetti:

"Yangını kısa sürede kontrol altına almamızda en önemli etken köylülerin erken müdahalesidir. Çok duyarlı davranan köylülerimizden kimisi ilaç makinesini kimisi tırmığını kapıp yangına müdahale etmiş. Biz de ekiplerimizle gelerek yangını söndürdük." 

Karacaağaç Mahallesi Muhtarı Vedat Karahan ise yangını fark edince köylülerin vakit kaybetmeden alevlere müdahale ettiğini belirtti.